Hálaadás Veres András huszonöt éves papi szolgálatáért
2011. augusztus 1. hétfő 20:00

Veres András megyéspüspök július 30-án délelőtt mutatta be ezüstmiséjét a hívekkel teli szombathelyi székesegyházban. A szentmisén Veres Andrással koncelebrált számos püspök, köztük Paskai László bíboros, Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti, Márfi Gyula veszprémi és Ternyák Csaba egri érsek.

A szentbeszédet Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi püspök mondta, aki annak idején Veres András újmisés szónoka volt. Bosák püspök egyebek mellett a püspök feladatairól szólt a II. Vatikáni Zsinat tanítása alapján. Mint mondta, a püspök a családatya, a Mennyei Atya képviselője a közösségben, feladata, hogy a rábízottakat serény együttműködésre segítse, hogy mindenki a saját hivatása szerint be tudjon tagozódni abba az egyházi  közösségbe, amelyhez tartozik.  Ebben a szentmisében azért imádkozunk, hogy az ezüsmisés  hivatása, papsága, püspöki szolgálata Isten dicsőségére és mindannyiunk lelki javára váljék -  fejezte be beszédét Bosák Nándor.

A szentmise végén Veres András püspök köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt huszonöt évben bármilyen fomában segítségére voltak.

A szentmise utáni ebéden Hende Csaba honvédelmi miniszter mondott pohárköszöntőt. A szentmiséről bővebb képes összefoglaló itt olvasható a Szombathelyi Egyházmegye honlapján.

A Martinus című egyházmegyei havilap júliusi száma interjút közölt a jubiláns püspökkel, az interjú pdf formátumban itt található.

Képek: Szombathelyi Egyházmegye és Fehér János