Az MKPK Titkárságának közleménye
2011. augusztus 7. vasárnap 21:07

Az „Arany Alkony Idősotthonok” honlapján megjelent, hogy a Kálvin János Presbiteri Misszió, mint a Horvátországi Magyar Református Keresztény Egyház Missziója, valamennyi eddig a fenntartása alá tartozó intézmény fenntartását átadta az Esztergomi Görög Katolikus Egyházközségnek. Minthogy ez a fenntartóváltás az illetékes Hajdúdorogi Egyházmegyei Főhatóság megkerülésével és a törvények által megkövetelt engedélye nélkül történt, ezért az ügy tisztázására a Hajdúdorogi Egyházmegye vizsgálatot kezdeményezett.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága elhatárolódik az Egyházközség ezen lépésétől, a szerződéskötést megkísérlő esztergomi parókust pedig megyéspüspöke azonnali hatállyal fölmentette az egyházközség vezetéséből. Az átvétel következményeiért a Magyar Katolikus Egyház nem tartozik felelősséggel.

MKPK Titkársága