Erdő Péter bíboros üzenetet küldött Esztergomba, a pápavonat érkezésére
2011. szeptember 17. szombat 16:01

Szívből kívánom, hogy mindazok, akik ebben a mostani utazásban részt vesznek, akik együtt imádkoznak és találkoznak a szentmisében, akik a vonatot megtekintik, kerüljenek egyre szorosabb kapcsolatba a minket szerető Istennel, és találják meg az utat egymás felé is - olvasható abban az üzenetben, amelyet Erdő Péter bíboros Esztergomba küldött a Boldog II. János Pál pápa emlékvonat érkezése alkalmából.

Erdő Péter bíboros üzenetében kiemelte: Boldog II. János Pál pápa korunk meghatározó egyénisége volt. Lelki örökségével és közbenjáró imájával ma is jelen van Egyházunkban.

II. János Pál pápa utazó pápa volt. Használta a modern tömegtájékoztatás minden lehetőségét, de mégis fontosnak tartotta a személyes jelenlétet. Ha egy-egy országba érkezve megcsókolta az anyaföldet, ezzel is kifejezte szenvedélyes együttérzését és szeretetét az ott lakó emberek és Isten teremtett világának minden része iránt. Az utazás tehát számára a személyes kapcsolat és találkozás eszköze volt.

Találkozni akart az emberekkel, a hívőkkel, a katolikusokkal, a többi keresztényekkel, a más vallásúakkal, sőt a nem hívő emberekkel, találkozni a különböző népekkel, nyelvekkel, találkozni a munka és a tudomány világával, a szegényekkel és a betegekkel, és találkozni e világ vezetőivel is Mindezt azért tette, hogy feltáruljon mindenki előtt a teljes igazság az emberről és a mindenható Istenről. Az a teljes igazság, amely Jézus Krisztusban jött el közénk. Az utazás tehát az ő karizmatikus személyisége számára nemcsak az emberi találkozások lehetősége volt, hanem arra is módot adott, hogy kapcsolatot teremtsen Isten és az emberek között. - mutatott rá Erdő Péter.

A vonat utasai 12 órakor szentmisén vettek részt az esztergomi bazilikában, amelyet Németh János kanonok plébános mutatott be. A résztvevők ezután látogatást tesznek a Szent Adalbert központban.

A szerelvény hétfő délután Párkánynál lépte át a határt, és szeptember 21-én folytatja útját a V4-ek régiójában. A három egységből álló vonaton állandó kiállítás látható a pápával kapcsolatos emléktárgyakból, fotókból, és az érdeklődők vetítés keretében szerezhetnek érdekes információkat boldog II. János Pál életéről.