Adventi naptár készült okostelefonra
2011. november 22. kedd 15:40

Az idei évtől már mobiltelefon-alkalmazás segítségével is nyitogatjuk napról napra a kis ablakokat, amelyek adventi üzeneteket rejtenek. Az Advent 2011 elnevezésű magyar nyelvű alkalmazás a hétköznapokra, a vasárnapokra és karácsony estéjére tartalmaz bibliai szövegeket és üzeneteket, valamint adventi gyertyagyújtás és zenelejátszó is telepíthető benne.

A másik változat, az Advent 2011+ alkalmazás a magyar mellett a főbb világnyelveken, így angol, német, francia, olasz és spanyol nyelven tartalmazza az üzeneteket. A többnyelvű program funkcióiban megegyezik a csak magyar nyelvűvel, de a magyar énekeket nem tartalmazza. Az ötlet kitalálója és megvalósítója Horváth István Sándor katolikus pap, Zalalövő plébánosa, az MKPK Titkárságának korábbi irodaigazgatója.

Horváth István Sándor így vall új kezdeményezéséről: „Azoknak ajánlom az Adventi naptár alkalmazást, akik a decemberi bevásárlás és rohanás közepette lelkileg is szeretnének felkészülni karácsonyra. Az adventi naptár sok meglepetést tartogat, amelyek felkészítenek minket a legnagyobb csoda, Jézus születése ünnepére.”

Android rendszerű telefonok tulajdonosai az Android Market-ben, iPhone készülékkel rendelkezők pedig az App Store-ban találják meg az Advent 2011 és az Advent 2011+ alkalmazásokat.