Szülői Közösségek
2005. február 14. hétfő 16:09

Az egyházi iskolák szülői közösségeinek összefogására Szülői Közösségek néven ökumenikus szervezet alakult. Hazánkban ötszáz egyházi közoktatási intézmény működik, melyek százezer fiatal neveléséről, oktatásáról gondoskodnak. A százezer fiatalt figyelembe véve többszázezer szülő és nagyszülő képviseletére alakult meg a társadalmi szervezetünk.

A Szülői Közösségek civil szervezetet céljai: a magyar oktatásügyet befolyásoló lényegi kérdésekben egységesen és gyorsan lehessen véleményt kialakítani és megjeleníteni; támogatni a helyi Szülői Munkaközösségek szakmai munkáját; segíteni az egyházi iskolákról kialakított negatív kép megváltoztatását; szakmai vélemények megfogalmazása képviselete országos szinten.

Az új szervezet vezetői és címe: dr. Hardy F. Gábor és dr. Kletzerné Velkey Magdolna, 3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 10. e-mail: szmk-forum@freemail.hu