Művészeti és szakmai díjakat adtak át közelgő nemzeti ünnepünk alkalmából
2016. március 11. péntek 20:46

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Kiváló Művész-, Érdemes Művész- és Babérkoszorú-díjakat, valamint szakmai díjakat adott át március 11-én délelőtt a Pesti Vigadóban. Egyházunk kötelékében dolgozó személyek is vehettek át elismeréseket.
Az elismerések átadásakor Balog Zoltán emlékeztetett rá, hogy a márciusi ifjak hagyatékukat kiáltották a világba: „Legyen béke, szabadság és egyetértés!” Minden pont egy-egy mérce, mérce az életük és a haláluk is.

A díjazottak a teremtő szabadság szellemében hasonlítanak a márciusi ifjakhoz, akiknek a szabadság nem csak külső burok vagy feltételrendszer volt. A díjazottak akkor is alkottak, teremtettek és örömet szereztek a magyaroknak, amikor hiányzott a szabadság. A belső késztetésük, akaratuk és erejük vezette őket ezen az úton – hangsúlyozta a miniszter.

A magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészi értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjat vehetett át mások mellett: Tardy László Liszt Ferenc-díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Budavári Nagyboldogasszony Főplébánia (Mátyás-templom) kántor-karnagya.

Kiemelkedő újságírói tevékenységük elismeréseként hárman részesültek Táncsics Mihály-díjban, köztük Madocsai Bea Veronika, a Magyar Katolikus Rádió szerkesztője.

Forrás: Kormány.hu