Fotópályázat „Szegénység (h)arcai” címmel.
2016. augusztus 9. kedd 11:24

A Katolikus Karitász – Caritas Hungarica és az Egyházmegyei Karitász szervezetek a Katolikus Karitász jubileumi éve alkalmából fotópályázatot hirdetnek „Szegénység (h)arcai” címmel.

A pályázat célja, hogy a résztvevők a fényképezés művészi eszközével bemutassák a körülöttük érzékelt, általuk megtapasztalt szegénységet, a szegénységben élő embereket, valamint megmutassák a segítés lehetőségeit, a Katolikus Karitász karitatív tevékenységét és kifejezzék a téma iránti érzékenységüket.
A pályaművek számos szempont alapján készülhetnek, mint például a szegénységben élők mindennapos küzdelmei pillanatképekben, a szegénységben, nyomorban, nehéz körülmények között élők portréi, vagy a 25 éve újjáalakult Katolikus Karitász sokszor küzdelmes, embersegítő munkájának megörökítése. A felsorolt szempontok nem kötelező jellegűek.

A pályázatra profi és amatőr fotósok egyaránt jelentkezhetnek. Az alsó korhatár 14 év. Egy pályázó összesen 5 pályaművet küldhet be a pályázatra.

A pályázatok beküldési határideje: 2016. szeptember 16.

További részletek ezen az oldalon olvashatók.