Közép-európai katolikus zarándoklat a boszniai Kupresben
2005. május 18. szerda 11:54

A mariazelli Népek zarándoklatán résztvevő nyolc közép-európai ország püspöki konferencia elnökeinek vezetésével a boszniai Kupresben rendeznek nemzetközi zarándoklatot, melynek fő eseménye a május 21-én délelőtt 10.30-kor kezdődő szentmise. Ennek keretében felszentelik azt a nyolc harangot, amelyek az egyes országok ajándékaként egy éve készültek el, és a háború alatt elpusztult, de mostanra majdnem teljesen újjáépült kupresi templom tornyaiban fogják hirdetni az Úr dicsőségét és a népek közötti békét.

A zarándoklaton a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciát Seregély István érsek, az MKPK elnöke, Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek, Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi és Mayer Mihály pécsi megyéspüspök, valamint Veres András püspök, a konferencia titkára képviseli.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)