Erdő Péter bíboros látogatása Belgrádban és a Vajdaságban
2005. június 17. péntek 10:39

Erdő Péter bíboros Belgrádba látogatott június 14-én, ahol találkozott Stanislav Hočevar érsekkel, a püspöki konferencia elnökével.

Ezt követően látogatást tett Pavle szerb ortodox pátriárkánál, akivel megbeszélést folytatott a régió helyzetéről, a népek közti megbékélés és az emberi jogok tiszteletben tartásának szükségességéről, valamint az egyházak szolgálatának fontosságáról a megújuló Európában.

Mindketten hangsúlyozták, hogy a volt kommunista országokban a hitoktatás, a tudomány és a felsőoktatás területén jelentős lehetőségek és feladatok állnak az egyházak előtt. E feladatok teljesítése során a testvéri és ökumenikus kapcsolatok erősödésének új lehetőségei nyílnak meg.
A pátriárkával való találkozás után a magyar prímás a belgrádi apostoli nuncius vendége volt, majd Hočevar érsek kíséretében a Tisza-parti Óbecsére folytatta útját, ahol Pénzes János püspök fogadta több mint ötven bácskai és bánáti magyar pap társaságában, akik számára Erdő bíboros három napos lelkigyakorlatot tartott az Eucharisztia, a papság és a papi egység témájáról.

A napi szentmiséket az óbecsei Nagyboldogasszony plébániatemplomban a papság és a hívők népes csoportjának részvételével mutatta be.