Május 15-én adja át Bábel Balázs érsek a Kunszt József–díjakat
2004. május 11. kedd 12:59

Bábel Balázs érsek2004. május 15-én, szombaton 10 órakor adja át Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek (képünkön) az ez évi Kunszt József–díjakat Kalocsán, a Katona István Házban (Hunyadi u. 2.). A díjat a főegyházmegye alapításának 1000. évfordulóján, 2001-ben alapította az érsekség.   Névadója Kunszt József (1790-1866) kalocsai érsek, aki az oktatás és a tudomány bőkezű mecénása volt.

A bronz emlékplakettet – a tantestületek és a fenntartók felügyeleti bizottságának jelölése alapján – minden évben három kiváló szakmai felkészültségű, példamutató emberi magatartást tanúsító pedagógus veheti át egy egyházmegyei, egy szerzetesi és egy önkormányzati intézményből.

Az idei évben a díjat Lipótzy István, a kecskeméti Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanára, Mayer Tamásné, a Miasszonyunkról Nevezett Kalocsai Iskolanővérek fenntartásában működő kiskunfélegyházi Constantinum Intézmény igazgatója, valamint Szalai József, a kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény nyugalmazott tanára kapja.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)