Országos templomi gyűjtés a Székelyföld javára szeptember 25-én
2005. szeptember 12. hétfő 12:11

Országos templomi gyűjtést rendeznek szeptember 25-én, vasárnap a katolikus templomokban.

Jakubinyi György gyulafehérvári érsek levélben fordult a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciához. Kérve a magyarországi katolikusok segítségét az augusztus végi székelyudvarhelyi árvíz károsultjainak megsegítésére. Az alábbiakban Jakubinyi György érsek leveléből idézünk.

„Az augusztus 23-i heves esőzés és felhőszakadás következtében hatalmas árhullám zúdult Székelyudvarhelyre és a Nyikó menti településekre. Néhány óra leforgása alatt 100 litert is meghaladó eső hullott négyzetméterenként. Az elemi erővel zúduló hatalmas vízáradat mindent vitt, ami útjába került: embert, állatot, házat, autót, terményt, fát, hidat, utat, vasutat stb. A katasztrófa utáni információk alapján 16 halottat és 2 eltűntet tartanak nyilván. Székelyudvarhelyen kívül még Malomfalva, Székelyszentlélek, Farkaslaka, Kobátfalva, Kis- és Nagykadács, Siménfalva, Rugónfalva, Nagygalambfalva, Korond, Boldogfalva, Bögöz, Oroszhegy, Décsfalva és Hodgya helységek károsodtak a legsúlyosabban.

Az árvíz utáni kár majdnem felbecsülhetetlen. Főegyházmegyénk Caritas Szervezetének munkatársai már az első órában a helyszínen voltak. Több, mint egy milliárd lej értékben osztottak szét szükségleti cikkeket, és segítették munkájukkal, vigasztaló szavukkal a bajba jutottakat.

Páratlanul szép példával szolgálnak híveink a keresztény segítségnyújtás és szolidaritás szempontjából. Nemcsak a helyiek, hanem más helységekből is – kérés nélkül – ismeretlen emberek mennek segíteni. Minden jóakarat és emberi erőfeszítés ellenére sem tudják a kárt pótolni. A tönkrement családi otthonok helyébe újat kell építeni közös összefogással.”

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)