Minden jegy elfogyott a Nemzeti Eucharisztikus Kongresszusra
2005. szeptember 15. csütörtök 09:56

A szombati Nemzeti Eucharisztikus Kongresszusra folynak az előkészületek az Országos Lelkipásztori Intézetben. A Magyar Kurír szerkesztősége erről kérdezte az intézet igazgatóját, Nobilis Máriót.
- Mindenkitől azt kérjük, aki azt tervezi, hogy előzetes regisztráció nélkül jön el szombaton a Kongresszusra, semmiképpen ne induljon útnak, mert sajnos már a bazilika előtti térre sem fogjuk tudni beengedni – már megtelt a kordonnal elkerített szabadtéri terület is, ahonnan egyáltalán valamit látni vagy hallani lehet. A helyszínen már nem lehet majd jegyet kapni, hiszen minden belépő elfogyott.

- Sokan vannak, akik most szeretnének jelentkezni a Kongresszusra?
Hála Istennek nagy az érdeklődés, azonban a jelentkezés sajnos már nem lehetséges. Főleg az Esztergom–Budapesti Főegyházmegyében támadt sok félreértés abból, hogy a pénteki, 16-i pénteki egyházmegyei program meghirdetésével kicsit összekeveredtek az információk, ezért nem mindenkinek volt világos, hogy a 17-i, szombati program országos szervezésű, arra belépőjegy kell, és hogy itt – ahogy más egyházmegyéknek – az Esztergom–Budapesti Főegyházmegyének is meghatározott létszámkerete van. Így aztán sokan – jogosan – most is reklamálnak, mert nem tudták, hogy a Nemzeti Eucharisztikus Kongresszusra be kell jelentkezni.

A létszámkeretet eredetileg valamennyi egyházmegye esetében 300 főben határoztuk meg. A nagyobb egyházmegyéknél kicsit eltértünk felfelé, annak árán, hogy a kis egyházmegyék valamivel kevesebb résztvevőt küldtek. A bazilikába összesen 1500, a térre pedig 3000 jegyet osztottunk ki. Ennél több embert sajnos már sem Budapestről, sem vidékről nem tudunk fogadni.

– Televízión követhetik az eseményeket?
A televízió sajnos egyenesben nem közvetíti a Kongresszust. Az MTV vasárnap délelőtt 10-kor sugározza felvételről a záró szentmisét. A Magyar Katolikus Rádió viszont többször élő adással jelentkezik a térről, élőben közvetíti a délután 5 órakor kezdődő ünnepi szentmisét is, este pedig összefoglalót ad.

- Hogyan oldódott meg az autóbuszok parkolása, ami korábban sok fejtörést okozott?
Hála Istennek, végül valamennyi autóbusznak sikerült olyan parkolóhelyet biztosítani, ahol a járművek egész nap állhatnak, ami nagy segítség, mert így a nap végén a zarándokoknak nem kell a buszukat keresgélniük. Az önkormányzattól megkaptuk a szükséges számú parkolóhelyet, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki a bazilika közvetlen közelében szállhat ki: lesznek olyan buszok is, amelyek a Kossuth téren vagy az Akadémia előtt tudnak parkolni, ezért onnan gyalogolni kell egy keveset.

A bejelentkezett csoportoknak – akik autóbusszal jönnek – a jelentkezésre válaszul kiküldtük a belépőjegyeket, az ismertetőt, egy autóbusz parkolójegyet, valamint egy térképet, amelyen pontosan megjelöltük, hogy honnan kell megközelíteni a helyszínt. Nagyon fontos, és nyomatékosan kérjük, hogy az autóbusszal érkezők pontosan kövessék a leírtakat.

MK

(Az eseményekről a Magyar Kurír folyamatos híradással szolgál az érdeklődőknek.)