Megjelent a Sugárút
2005. december 13. kedd 08:12

A sugárutak összetartanak – és mi? – szegezi a kérdést az olvasónak a Szegedi Katolikus Magazin. A negyedévente megjelenő újság első száma kijelöli az útirányt. A szerkesztőség a regionális újságban rejlő lehetőségekre rámutatva köszönti az olvasókat: „a regionális újság a régió katolikusait (és másokat is) egyként, egy közösség tagjaiként szólítja meg, ami tehát több, mint egy-egy egyházközség, intézmény, szervezet, mozgalom belső élete. A regionális újság egyik célkitűzése, hogy ezeket egymás mellé állítsa és együtt láttassa, felmutassa: közünk-közük van egymáshoz”.

A Sugárút 32 oldal terjedelemben jelenik meg, mintegy ezer példányban. Az állandó rovatok: Középpontban – a szegedi katolikus egyház jelentős eseményeiről készített beszámolók, összefoglalók; Szimultán – a helyi katolikus intézmények párhuzamos bemutatása; Kulisszák mögött / Ablaknyitás – szakemberek nyilatkozatai aktuális témákról; Karizma – a II. Vatikáni Zsinat és a Szeged-Csanádi Egyházmegyei Zsinat hatástörténete; Visszhang – a felvetett témák lelki szempontú megközelítése; Fabula – tanmesék; Promenád – szegedi séták.
A magazinban emellett olvasói levelek, kritikák, szépirodalom és hirdetések is helyet kapnak. Az újság állandó mellékletet is tartalmaz, amelyben a szegedi plébániák irodai szolgálata és a templomok miserendje található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)