Erdő Péter: Egyházjog a középkori Magyarországon – könyvbemutató Bécsben
2006. február 1. szerda 11:46

Erdő Péter bíboros február 1-jén 18 órakor szentmisét mutat be a bécsi Szent Anna-templomban. A szentmisét követően kerül sor a bíboros Egyházjog a középkori Magyarországon című könyve német kiadásának könyvbemutatójára. A könyv immár második alkalommal kerül a német ajkú olvasók elé; a 2001-es első kiadás után most bővített formában jelenik meg.

A kötet egybegyűjti az elmúlt néhány év részkutatásainak eredményeit, valamint szándéka az oktatás segítése is.

A szerző négy fő témakörre osztja a könyvet: bemutatja az egyházi törvényhozás és az egyházi törvénykezés hazai emlékeit, képet ad az egyházjogi oktatás és műveltség magyarországi helyzetéről, valamint a hazai egyházi jogintézmények egyetemes hátteréről.

A kötetben közölt eredmények meggyőzően tanúsítják, hogy hazánk a középkorban nem valamilyen „törvényen kívüli terület”, hanem a kánonjog szempontjából az egész Európát átfogó közös jog tipikus érvényesülésének helye volt.

A könyvet Elmar Güthoff, az Augsburgi Egyetem Kánonjogi tanszékének vezetője mutatja be.

A templom honlapja: http://www.annakirche.at/

MK/katolikus.hu