Osztrák és magyar püspökök mariazelli találkozója
2006. június 20. kedd 15:59

Közel két évszázad szünet után a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és az Osztrák Katolikus Püspöki Konferencia együttes tanácskozást tartott Mariazellben. Az ülésen szó volt a két helyi egyház kapcsolatáról és egyéb közép-európai ügyekről. Áttekintették a család, a házasság és az életvédelem kérdéseit, amelyek a két ország társadalmát foglalkoztatják. Elemezték az Európai Unióban zajló folyamatokat, és egyetértettek abban, hogy az uniós alkotmányban jobban kellene érvényesülnie annak az értékrendnek, amelyet a kereszténység kétezer éve képvisel Európában.

A tanácskozás színhelyéül szolgáló Mariazell mindkét ország és egész Közép-Európa számára egyedülálló lelki központ, ahová egyre több magyar csoport érkezik. Az osztrák és a magyar püspökök fontosnak tartják, hogy a jövőben még szervezettebbé és rendszeresebbé tegyék a magyar zarándoklatokat, valamint hogy biztosítsák a magyar zarándokok mariazelli lelkipásztori ellátását.

A két püspöki konferencia tagjai június 20-án közös szentmisét mutattak be a kegytemplomban, a szentbeszédet Erdő Péter bíboros mondta. A liturgiát követően Christoph Schönborn bíboros, az Osztrák Katolikus Püspöki Konferencia elnöke jelentette be a nagy létszámban jelenlevő zarándokoknak az örömhírt, hogy XVI. Benedek pápa Veres András és Kiss-Rigó László személyében új magyarországi megyéspüspököket nevezett ki.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)