Sajtótájékoztató a püspöki konferencia őszi üléséről
2006. szeptember 7. csütörtök 14:05

Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke és Német László, a testület titkára tájékoztatta a sajtó munkatársait a püspöki konferencia szeptember 5-7. között megtartott rendes őszi üléséről.

A konferencia áttekintette a következő hónapok jelentős eseményeit, feladatait, és személyi döntéseket hozott.

Nemcsak hazánkat, hanem egész régiónkat érintő, jelentős esemény lesz Salkaházi Sára szociális testvér boldoggáavatása szeptember 17-én, a budapesti Szent István-bazilika előtti téren, melyre a világ minden részéről érkeznek zarándokok.

A nándorfehérvári diadal 550. és az 1956-os forradalom 50. évfordulójára meghirdetett Engesztelő Imaév keretében nemzeti zarándoklatot vezet Erdő Péter bíboros Fatimába október 17-20. között.

A magyar forradalom 50. évfordulójáról megemlékező ökumenikus istentiszteletet tartanak október 22-én 16 órakor a Szent István-bazilikában, melyre a történelmi egyházak vezetői mindenkit szeretettel várnak.

A konferencia áttekintette a Szent Erzsébet születésének 800. évfordulójára meghirdetett jubileumi év előkészületeit. Megnyitása 2006. november 19-én 16 órakor a budapesti Szent István-bazilikában lesz. E napon a Művészetek Palotájában 18 órakor ünnepélyesen átadják a Szent Erzsébet rózsája díjat, és bemutatják Liszt Ferenc: Szent Erzsébet legendája című oratóriumát.

A püspökök testülete megújította az MKPK egyes bizottságainak vezetését. A Liturgikus Bizottság elnöke Bosák Nándor, a Missziós Bizottságé Kiss-Rigó László, a Lelkipásztori és Szakpasztorációs Bizottság új vezetője Szabó Tamás, az Egyházművészeti és Műemléki Bizottságé pedig Varga Lajos. Az új médiapüspök Kiss-Rigó László lett.

A püspöki konferencia szóvivője Német László titkár.

A börtönpasztoráció új felelős lelkésze Hajdú Miklós.

A Magyar Televízió új struktúrát és időpontokat javasol egyházi műsorai számára. A konferencia azonban a megszokott, eddigi műsorrend fenntartását kéri az intézmény vezetésétől.

Pro Ecclesia Hungariae kitüntetésben részesült a Kanadában élő László T. László atya tudományos tevékenységéért és az amerikai egyetemeken továbbtanuló magyar papok támogatásáért.

A konferencia tagjai köszöntötték a most nyugalomba vonult Konkoly István és Gyulay Endre püspököket.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)