Türingiai Erzsébet, a szolgáló szent
Kiállítás a budapesti német lelkészségen
2006. november 23. csütörtök 15:51

Christina Simon linóleum metszetei láthatók Türingiai Erzsébet, a szolgáló szent címmel a budapesti német nyelvű hívek Szent Erzsébetről nevezett lelkészségén, a Szent Ferenc sebei templom tőszomszédságában.

A német származású evangélikus hitoktatónő és művész kiállítása Szent Erzsébet karitatív tevékenységét mutatja be: éhezők ellátása, betegek ápolása, ruhátlanok felruházása. Az ábrázolások erőteljes színeit az apró részletekig kidolgozott világos vonalak ellensúlyozzák. A sima felületek és a motívumok állandó váltakozása tölti meg élettel a képeket. A Szent Erzsébet-ciklus egy-egy alkotása akár 20 elemből is állhat, melyek mint az üvegablakok részei, vagy mint egy kirakó darabjai kerülnek egymás mellé. A művek elkészítésének technikája lehetővé teszi a képet alkotó részek forgatását, színük változtatását, kombinációjuk nagy számát. Így egy kép több variációja jön létre, melyeknek hatása mégis egyedi. Az Árpád-házi szent születésének 800. évfordulója előtt tisztelgő kiállítás a jubileum során bejárja Erzsébet életének fontosabb állomásait.

Magyarországról indulva a neunburgi kastélyba kerül, majd a legenfeldi Szent Erzsébet Kórházban állítják ki, hogy Erfurt és Halle érintésével megérkezzen a marburgi Szent Erzsébet evangélikus templomba.

A kiállítás Budapesten november 26-áig látogatható hétköznap 10-16 óra között, illetve a német nyelvű közösség vasárnapi istentisztelete után (11-13 óra között). Cím: Budapest, Fő u. 43.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)