Délkelet-európai püspöki konferenciák képviselőinek találkozója Nagyváradon
2007. március 3. szombat 15:08

A CCEE (Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa) március 1. és 4. között találkozót tart a délkelet-európai püspöki konferenciák képviselőinek részvételével Nagyváradon.
A konferencia témái: különböző rítusú felek házassága, vegyes házasságok, katolikusok és nem keresztények közötti házasság, a család Európában. A tanácskozáson bemutatják a CCEE-nek a család témakörében végzett kutatását összegző dokumentumot. A találkozón Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke is előadást tartott.

A Szentszék képviseletében jelen van André Dupuy, a Vatikán Európai Unióhoz akkreditált nagykövete, és Jean-Claude Périsset, romániai apostoli nuncius.

A nagyváradi találkozó további témái között szerepel a nagyszebeni III. Európai Ökumenikus Nagygyűlés előkészítő munkálatainak, a Szentatya törökországi látogatásának, valamint Románia és Bulgária uniós tagságának megbeszélése.

A püspökök március 2-án pénteken a nagyváradi görög katolikus székesegyházban görög katolikus liturgián vettek részt a görög katolikus gimnázium diákjaival együtt, március 4-én, vasárnap pedig a város lakóival együtt ünneplik az Eucharisztiát.

Esztergom–Budapesti Főegyházmegye Sajtóiroda/CCEE/Magyar Kurír