Magunkat nem hagyhatjuk el
2007. március 8. csütörtök 10:26

Seregély István egri érsek húsz éve szolgálja az ország egyik legrangosabb egyházmegyéjét, tizenöt éven át elnöke volt a magyar püspöki karnak és meghatározó szerepet játszott a magyar egyház mai működési kereteinek kialakításában, mégis keveset tudunk róla. Nem szeret önmagáról beszélni, mert semmilyen szempontból nem tartja magát rendkívülinek.

„Mi is lehet abban izgalmas – mondja –, ha valaki öreg szivarként is azt teszi, amire érettségi után feltette az életét?” Talán éppen ez, hiszen ma már a csendes hűség, a vállalt feladat életfogytiglani szolgálata ritkaságszámba megy. Nyugalomba vonulásához közeledve Szerdahelyi Csongor beszélgetett a 76 éves főpásztorral családjáról, diákéveiről, hivatásáról, a papi és az érseki szolgálatban eltöltött időről, a magyar egyház rendszerváltozás utáni éveiről.

Magunkat nem hagyhatjuk el című interjúkötet a Szent István Társulat gondozásában látott napvilágot a Pásztorok sorozat 5. köteteként.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)