Országos gyűjtés a szentföldi keresztények megsegítésére
2007. március 23. péntek 16:25

Nagyböjtben világszerte gyűjtést tartanak a katolikus templomokban a Szentföldön élő keresztények javára. Magyarországon március 25-én adakoznak e célra a hívek. Hazánkban a nagylelkű adományokból az előző évben 43 millió forint gyűlt össze, hétmillió forinttal több a 2005. évi gyűjtésnél.

A világ keresztényeinek összefogása a Szentföldön hitükről tanúságot tevőkért felmérhetetlen jelentőségű. „A Szentföld a történelem során mindig nyugtalan és hányatott sorsú terület volt, mert itt a vallások, a kultúrák és a politikai érdekek kereszteződése szinte állandóan súlyos feszültségeket keltett.” Az utóbbi időkben „állandó háborúskodás nehezíti az ott élő népek helyzetét, a vallási és kulturális ellentétek pedig igen sebezhetővé teszik ezt a földet” – írja körlevelében Keresztes Szilárd hajdúdorogi megyéspüspök.

A Szentföldön élő keresztények jövedelmének nagy részét a zarándokutakból befolyt összeg teszi ki. A békétlenségek és az ebből adódó erőszakos cselekmények következményeként a Szentföldre utazók száma az utóbbi években rohamosan csökkent. Az elszegényedés miatt a keresztény közösségekből sokan elvándoroltak és az egyházak súlyosan meggyengültek.

A keresztény világ mindig szívügyének tekintette a Szentföld támogatását. „Ma a mi feladatunk, hogy az ott élő egyházak gondjain segítsünk. Tegyük ezt azzal a lelkesedéssel, ahogy Szent Pál biztatta híveit a jeruzsálemi hívek támogatására” – fogalmaz Keresztes Szilárd.

Fotó: Új Ember

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)