Téves tartalmú levelek érkezhetnek az egészségbiztosítótól
2007. április 10. kedd 13:50

Több helyről érkezett jelzés, hogy a papok, szerzetesek a megyei egészségbiztosítási pénztártól levelet kaptak, melyben az áll, hogy nincs biztosításuk. Érkezett olyan jelzés is, hogy a háziorvos nyilatkozatot iratott alá az egyházi személlyel, hogy nincs biztosítása.

Ezúton is jelezzük, hogy minden egyházi személyként működő aktív korú papot és szerzetest a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia központilag jelentett be az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál, és a járulékokat mindenki után fizeti. Az értesítés tehát nem helytálló. Aki ilyen levelet kapott vagy kap, szíveskedjen a válaszban azt rögzíteni, hogy utána központilag a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia fizeti a járulékot a Tbj. törvény 26. paragrafusa alapján. Ugyanezt kérjük azoktól is, akiket a háziorvos nyilatkoztat.

(MKPK Titkársága/katolikus.hu)