Templomszentelés Táborfalván
2007. május 17. csütörtök 11:52

Beer Miklós váci megyéspüspök szenteli fel Táborfalva új templomát május 20-án 16 órakor. A templom titulusa: Magyarok Nagyasszonya. A Pest megyei község közelében lévő Szent Imre-templomot 30 évvel ezelőtt sportcsarnokká alakították, így az egyházközség tagjai egy családi ház-szerű kápolnában tartották a szentmiséket.

Az M5-ös autópálya mellett fekvő Táborfalva az utóbbi években gyors fejlődésnek indult. A lakosság számának növekedésével a vallási élet is új lendületet kapott. Az egyházközség, ami Örkény filiája, először a meglévő kápolnát bővítette közösségi házzá, majd egy évvel ezelőtt lerakták a kápolna mögött az új templom alapkövét. A teveket Garay Dóra és Garay András építészek készítették.

A Szűzanyát és a koronázási jelvényeket ábrázoló mozaik oltárkép Bráda Tibor és Tölg-Molnár Zoltán Munkácsy-díjas művészek alkotása.

z altemplomban kap végső nyughelyet az a 85 német katona, akik a II. világháború során a falu határában estek el, a Szent Imre közösségi ház előtt pedig emlékművet emeltek és kriptát alakítottak ki. A Hadtörténeti Intézet itt kívánja elhelyezni azoknak a hősi halált halt, különböző nemzetiségű katonáknak a földi maradványait, akiknek kelet-magyarországi hollétéről a jövőben tudomást szereznek.

További információ:
Kerékgyártó László, egyházközségi képviselő (taborfalva-kapolna@fw.hu)

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)