Egyházi vezetők találkozója
2007. május 29. kedd 16:46

Három keresztény történelmi egyház püspökei rendszeresen találkoznak testvéri megbeszélésre, aktuális egyeztetésre. Május 29-én a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia székházában tartottak megbeszélést az egyházak képviselői Dr. Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke, Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke és Ittzés János, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke vezetése alatt.

A püspökök áttekintették az egyházak és a kormányzat közötti időszerű kérdéseket, különös tekintettel az egyház-finanszírozásra, a közoktatási kiegészítő normatívára és a személyi jövedelemadó 1 százalékának egyházak javára történő megajánlásával kapcsolatos új kormányzati kezdeményezésekre. Szó volt a tervezett ingatlanadó bevezetéséről is, és annak az egyházak számára elfogadhatatlan kihatásairól a hitéleti és közszolgálati célokra használt ingatlanok esetében.

A magyarországi történelmi keresztény egyházak már tavaly ősszel döntöttek arról, hogy 2008-at a Biblia Évének nyilvánítják. Most áttekintették az év programtervezetét. A kezdeményezés célja a Szentírásnak magának és kulturális értékeinek népszerűsítése, hazánk bibliai műveltségének emelése.

A püspökök fontolóra veszik közös megszólalásukat az egész nemzetet érintő környezetvédelmi kérdésekben. Tárgyaltak továbbá a tábori lelkészi szolgálatok időszerű kérdéseiről.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)