Erdő Péter nyitja meg az Európai Ökumenikus Nagygyűlést
2007. szeptember 4. kedd 12:39

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és az Európai Egyházak Konferenciája (KEK) rendezésében az erdélyi Nagyszeben ad otthont szeptember 5-9. között a III. Európai Ökumenikus Nagygyűlésnek. A nagyszabású eseményt katolikus részről Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke nyitja meg szeptember 5-én. Az Apostoli Szentszéket Walter Kasper bíboros, a Keresztény Egység Pápai Tanácsának elnöke képviseli.

A nagygyűlésen mintegy 2500 katolikus, protestáns és ortodox egyházi képviselő vallja meg hitét és fejezi ki reménységét arra nézve, hogy az európai nemzetek megbékélése, tisztes, méltó élete és gyümölcsöző együttműködése számára a keresztény értékrend és életforma, tehát Krisztus követése, megújulást és megerősödést jelent.

A nagygyűlésen hazánkat katolikus részről Kránitz Mihály, Puskás Attila, Seszták István, teológia professzorok, Salacz Ágnes, a Keresztény Ökumenikus Társaság (KÖT) elnöke és Vető István, az Ökumené folyóirat szerkesztője képviselik.

A korábbi európai ökumenikus nagygyűlések helyszínei Bázel és Graz voltak. A III. Európai Ökumenikus Nagygyűlés jelmondata és témája: „Krisztus világossága ragyog mindannyiunkra. Reménység Európa megújulására és egységére”.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)