A Szentatya köszöntötte a nagyszebeni ökumenikus nagygyűlést
2007. szeptember 5. szerda 19:48

XVI. Benedek pápa levélben köszöntötte Erdő Péter bíborost, a CCEE elnökét, Jean-Arnold de Clermont tiszteletest, a KEK elnökét, valamint a III. Európai Ökumenikus Nagygyűlés résztvevőit.

„Örömmel tölt el az a törekvésük – írja a Szentatya a nagygyűlés mottójára utalva –, hogy új fényt ismerjenek fel a megfeszített és feltámadt Krisztusban, az európai keresztények megbékélése érdekében”. A Szentatya fontos feladatnak tartja a kereszténység ökumenizmus útján történő előrehaladását, mint ahogy azt elődje, II. János Pál pápa is hangsúlyozta. A katolikus egyház már a II. Vatikáni Zsinattal visszafordíthatatlan módon elkötelezte magát az ökumenikus törekvés útján, és ennek látható megnyilvánulásai voltak az 1989-es bázeli és az 1997-es grazi ökumenikus találkozók is.

"Az idők jelei támogatást nyújtottak és bátorítottak minket az elmúlt évtizedekben, az előző két nagygyűlésen át egészen a 2001-ben Strassburgban aláírt Ökumenikus Kartáig. Feladatunk teljesítése közben két szempontot kell szem előtt tartanunk: az igazság párbeszédét és a testvériség jegyében történő találkozást. Mindezek alapját képezi a lelki ökumenizmus, az imádság. A mi feladatunk Krisztus világosságát vinni az emberek közé. Kérjük a békét és az egységet az Európában élők számára” – hangsúlyozza a Szentatya levelének további részében.

A pápa végezetül azt kívánja, hogy a III. Ökumenikus Nagygyűlés mozdítsa elő a keresztény egyházak egységtörekvését, tiszteletben tartva a jogos különbözőségeket.
XVI. Benedek pápa üzenetében áldását küldi minden résztvevő és Krisztus összes tanítványa számára.

Forrás: Magyar Kurír