Egyházközségi lapok szerkesztői a verbitáknál
2007. október 6. szombat 13:50

Az Isteni Ige Társaság budatétényi lelkigyakorlatos házában tartják október 5-7-ig a plébániai sajtóapostolok VI. Kárpát-medencei találkozóját.

A 2000-ben kezdődött sorozatot Kormos Gyula miskolci lelkipásztor és Gróf Lajos újságíró kezdeményezte. Azóta minden évben randevút adnak egymásnak a plébániai lapok szerkesztői, hogy kicseréljék tapasztalataikat és szakmailag fejlődjenek. Az évek során az írott sajtó mellett az egyházközségi honlapok is részévé váltak a mindennapi kommunikációnak, így webmesterek is szép számmal részt vesznek az idei találkozón, melynek témája: "Világegyház tagjai vagyunk". Verbita misszionáriusok tartanak élménybeszámolót a világ öt kontinenséről, valamint műfaji és képszerkesztési előadások hangzanak el. Az egyházközségi sajtósokon kívül egyházmegyei sajtóreferensek is jelen vannak a rendezvényen, nemcsak a Magyarországról, hanem a határon túlról is.

A találkozót a Magyar Katolikus Újságirók Szövetsége, a püspöki konferencia sajtóirodája és a Pápai Misszós Művek szervezte.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)