Vallások a békés együttélésért
2007. október 31. szerda 10:10

A vallások és a civilizációk közti párbeszédről rendeztek nemzetközi konferenciát a macedóniai Ohrid városában október 26-28-ig, amelyen mind az öt világvallás képviseltette magát.

A macedón kormány által szervezett vallásközi rendezvény témája a vallások és a kultúra békére és a békés együttélésre gyakorolt hatása volt. A szentszéki küldöttség, amelyet Vinko Puljic szarajevói bíboros, metropolita és Santos Abril y Castello, Macedónia és Szlovénia apostoli nunciusa vezetett, húsz főből állt. Hazánkat Keresztes Szilárd hajdúdorogi megyéspüspök és Német László, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára képviselte.

A több mint negyven országból érkezett 250 résztvevő a konferencia végén deklarációt adott ki, ebben minden, a vallás nevében elkövetett erőszakos cselekményt elítéltek. A megjelentek, akik az egyházak képviselői mellett az UNESCO és több segélyszervezet soraiból kerültek ki, hangsúlyozták, hogy a vallások éppen a szeretet és a béke alapjain nyugszanak, és minden ezek ellen ható tett az egyes vallásokat csúfolja meg.

Puljic bíboros október 28-án felszentelte az újonnan épült ohridi katolikus templomot, amely 1650 óta az első katolikus szentély a városban.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)