A Reneszánsz Év és az Egyház
2008. január 22. kedd 13:11

A különböző sajtóorgánumokban az utóbbi időben többször szerepelt az a valótlan állítás, miszerint a Magyar Katolikus Egyház bojkottálja a Reneszánsz Év eseménysorozatát.

Ilyen határozatot a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia egyetlen testülete sem hozott – tájékoztatta az MKPK sajtóirodáját Varga Lajos püspök, az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ vezetője. A templomokban, székesegyházakban, a különböző egyházi gyűjteményekben őrzött reneszánsz alkotások természetesen a Reneszánsz Év alatt is megtekinthetők, így például az esztergomi Főszékesegyházi Kincstárban Mátyás király kálváriája vagy a Keresztény Múzeum reneszánsz gyűjteménye. A Váci Egyházmegyei Múzeumban hamarosan reneszánsz kiállítás nyílik a fennmaradt emlékekből. A magyar reneszánsz építészet legépebb alkotása pedig, az esztergomi Bakócz-kápolna, amelyet a bazilika építésekor a 19. században mesteri módon áthelyezve megőriztek az utókornak, ugyanígy várja a látogatókat – tudtuk meg Varga Lajos püspöktől.

A Reneszánsz Év hivatalos honlapján szereplő védnökök egyike pedig Várszegi Asztrik püspök, pannonhalmi főapát.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)