Egyházi személyeket tüntettek ki nemzeti ünnepünk alkalmából
2018. március 14., szerda 09:58

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából a Magyar Érdemrend tisztikeresztje, a Magyar Érdemrend lovagkeresztje, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt és Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadóban.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként a Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést adott át mások mellett dr. Barna Gábor, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalomtudományi Intézete Néprajzi, Kulturális Antropológiai Tanszékének egyetemi tanára, és a Szent István Tudományos Akadémia főtitkára és dr. Varga István, a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola és a Boldog Gizella Szeminárium rektora részére.

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült mások mellett Dévényi Mária,  zenei szerkesztő, rendező, a Magyar Rádió nyugalmazott zenei munkatársa, a Magyar Rádió örökös tagja, a Magyar Katolikus Rádió Kulturális Szerkesztőségének alapító tagja; Fehér Anna, a Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthona, Óvoda, Általános Iskola igazgatója; Horváth Imre, a Székesfehérvári Egyházmegye nyugalmazott plébánosa, címzetes apát, főesperes és kanonok; dr. Kiczenko Judit, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi docense; Kovács Gergely okleveles posztulátor, a Magyarországi Mindszenty Alapítvány képviselője.

Március 15-e alkalmából magas színvonalú munkája, példamutató tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adott át mások mellett Endrődi Emma Rita, az Egyházközségi Nővérek Társasága tagja, a piliscsaba-klotildligeti plébánia nővérmunkatársa; Gáti Edit Ágnes, az Egyházközségi Nővérek Társasága volt vezetőnővére, a piliscsaba-klotildligeti plébánia nővérmunkatársa, a piliscsabai Szent Péter Kollégium alapítója és volt vezetője; Oláhné Kanyó Andrea, a szolnoki Szent Tamás Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola intézményvezetője, közoktatási vezető; Szirmai Béla, a Magyar Televízió nyugalmazott operatőre, a Magyar Házas Hétvége katolikus családmozgalom volt nemzeti felelőse; Zsirai László költő, író, publicista, irodalmi szerkesztő, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége JEL című folyóiratának szépirodalmi rovatvezetője, a Magyar Írószövetség tagja részére.

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából kimagasló színvonalú munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült mások mellett Berecz Balázs, a Börtön-cursillós Titkárság világi koordinátora.

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából kiemelkedő újságírói tevékenysége elismeréseként Táncsics Mihály-díjat adott át mások mellett Juhász Judit újságíró, rádiós-szerkesztő-riporter, a Magyar Művészeti Akadémia szóvivője, a Magyar Katolikus Rádió alapító vezérigazgató-helyettese és főszerkesztője részére.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk alkalmából a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést adományozta mások mellett Marian Adam Waligóra pálos szerzetes, a częstochowai Jasna Góra Pálos Kolostor házfőnöke részére a hazánkban és a határon túli magyarság körében végzett lelkipásztori szolgálata, valamint a magyar-lengyel barátság elmélyítésében és a czestochowai pálos kolostor magyar vonatkozású emlékeinek kutatásában, ápolásában vállalt szerepe elismeréseként.