Húsvéti üzenet
2018. március 31., szombat 20:00

„… valóban feltámadt az Úr …” (Lk 24,34)

Húsvétkor Krisztus feltámadását ünnepli az egész világ.

Húsvét ünneplése esztendőről esztendőre arról tanúskodik, hogy Isten az élet oldalán áll. Egyházára bízta azt a hírt, hogy a keresztre feszített Jézus harmadnapon feltámadt. Így lett a Betlehemben született, a Golgotán keresztre feszített és a harmadik napon feltámadott Jézus a Krisztus, a mi Urunk és Megváltónk. Elmondhatjuk az Egyház Szentírásra alapozott bizonyságtételeként, hogy Jézus szerzett nekünk is bűnbocsánatot a kereszten, s feltámadásával legyőzte a bűn és a halál hatalmát.
Tapasztaljuk, hogy Isten népét ezen a húsvéton is körül veszi a világban uralkodó bűn, erőszak és halál. Tudjuk, hisszük és valljuk azonban a világ keresztyénségével együtt, hogy a mi Urunk az élő Jézus Krisztus, aki megváltotta és magáénak tudja népét. Így költözhet be Isten népe szívébe és életébe a nyugalom és boldogság, mert Jézus él!
Az egyház népe abban bízhat, hogy az élő Jézus Krisztus nem hagyja magára. Az ige hangzik. Ez által is a kereszténység, mint Isten népe, de a keresztény is, mint Isten gyermeke napról napra átélheti és megtapasztalhatja: milyen fontos az élet, mert az élet Jézusé, s aki Jézusé, azé az élet is!
Isten áldásaként ezt a tudást, ismeretet, hitet és vallomást kívánjuk megélt tapasztalatként minden keresztényember életébe. Azért hisszük ennek fontosságát, mert ez ad nyugalmat, s ez sugároz boldogságot: Jézus Krisztus él, s vele él az Egyház.

Húsvét, 2018.

Dr. Veres András s.k.
püspök, elnök
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Steinbach József s.k.
elnök
Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa

Dr. Fischl Vilmos s.k..
főtitkár
Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa Tagegyházai:

Dr. Szabó István s.k.
református püspök, a zsinat lelkészi elnöke

Gáncs Péter s.k.
                    evangélikus püspök

Papp János s.k.
baptista egyházelnök

Pataky Albert s.k.
pünkösdi egyházelnök

Dr. Khaled A. László s.k.
metodista szuperintendens

Dr. Frank Hegedűs anglikán esperes s.k.

Szent Margit Anglikán/Episzkopális Egyház

Arsenios Kardamakis metropolita s.k.
Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus – Magyarországi Ortodox Exarchátus

Sevryuk Anton Jurjevics püspök s.k.
Orosz Ortodox Egyház Magyar Egyházmegyéje (Moszkvai Patriarchátus)

Siluan Mănuilă püspök s.k.
Magyarországi Román Ortodox Egyházmegye

Pantelic Lukijan püspök s.k.
Budai Szerb Ortodox Egyházmegye

Kirkov Vladimír elnök s.k.
Magyarországi Bolgár Ortodox Egyház