2018. június 25., hétfő
Kiállítás megnyitó - “Ecsettel a békéért”
2018.június 25-én, hétfőn a Krajczáros Alapítvány és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház szeretettel vár minden érdeklődőt 16.30 órakor az “Ecsettel a békéért” című kiállítás megnyitójára és az azt követő Gyóni Géza megemlékezésre születésének 134., halálának 101. évfordulóján. A kiállítás megnyitón köszöntőt mond Spányi Antal megyéspüspök. A kiállítást bemutatja Németh István, a Krajczáros Alapítvány elnöke. Közreműködik Kocsán István, nyugállományú alezredes és Mátyus Istvánné. A kiállítás július 6-ig tekinthető meg hétfőtől péntekig 10-16 óráig, szombaton 10-12 óráig.

2018. június 27., szerda
Szent László király ünnepe
2018. június 27-én, szerdán, 18 órakor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek ünnepi szentmisét mutat be Szent László király tiszteletére. A szentmisét körmenet követi a Szent László-hermával Győr belvárosában.

2018. június 28., csütörtök
Kőszeg-Mariazell zarándoklat dr. Székely János megyéspüspökkel
2018. június 28. (csütörtök) – 2018. június 30. (szombat) között zarándoklatot szerveznek Kőszeg és Mariazell között dr. Székely János megyéspüspökkel.

Érseki szentmise a XXIV. Jász Világtalálkozón
Június 30-án, szombaton 9 órakor, Jászfényszarun szentmisét mutat be Ternyák Csaba egri érsek a XXIV. Jász Világtalálkozó alkalmából.

XIV. Váci Egyházmegyei Találkozó
2018. június 30-án, szombaton, Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhelyen tartják a XIV. Váci Egyházmegyei Találkozót, melynek mottója: Minden forrásom belőled fakad. (Zsolt 87,7). 11 órakor ünnepi szentmisét mutat be Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök, a mise után eucharisztikus körmenetet tartanak. A részletes programot itt találják: http://vaciegyhazmegye.hu/programok/2408/XIV-VACI-EGYHAZMEGYEI-TALALKOZO.html

Katonai zarándoklat
Június 30-án, szombaton, 11:30-kor ünnepi szentmisét mutat be Bíró László tábori püspök a 170 éves magyar honvédelemért a máriapócsi Nemzeti Kegyhelyen.

2018. július 1., vasárnap
Sarlósboldogasszony ünnepe Mátraverebély-Szentkúton
Július 1-jén, vasárnap tartják az együttjárók, jegyesek, fiatal házasok és gyermekre várók búcsúját Mátraverebély - Szentkúton. A 11 órai szentmisét Bíró László tábori püspök celebrálja.