Jézus és Mária Gyermeksége Társulat Szent Krisztiána védelme alatt

Congrégation des Soeurs de l’Enfance de Jésus et de Marie,
sous le patronage de sainte Chrétienne
Soeurs de Ste-Chrétienne

A közösség hivatása: gyermek- és ifjúságnevelés, hitoktatás, egyházközségi munka, karitatív tevékenység.

A rend története Argancyban kezdődött, ahol Anne és Alexis de Mejanes 1789 óta laktak. Gyermekük nem született. Nagy házukba barátokat fogadtak. A gyermek Jézus, az emberré vált Isteni Szó lett életük középpontja. Ima, munka, kapcsolatok és a szegények szolgálata eggyé vált az „école Francaise” lelkiségében. Ez a lelki mozgalom az akkori időben Lotharingiában igen el-terjedt. Metz város új püspökére, Monseigneur Jauffretre mély benyomást tett az Argancyban élő kis közösség. Egy napon az ott együtt élő nőknek azt ajánlota, hogy szenteljék életüket Istennek. 1807. április 20-án adta a kis közösségnek a szerzetesrend státuszt, védőpatrónául Szent Krisztiá-nát – Grúzia „fényhozóját“ – és kettős missziót: a nevelést és a betegápolást.

Az apostoli életű új közösség neve: Jézus és Mária gyermekségének nővérei Szent Krisztiána védelme alatt – röviden: „Szent Krisztiána”.

A szentignáci lelkiségű szerzetesközösségekhez tartozik. A „Szent Krisztiána” nővérei folyto-nosan ugyanabból a forrásból merítenek, amiből az Argancy-i kis közösség élt, de ma már az egész világon: Franciaországban, Ausztriában, Kanadában, Egyesült Államokban, Ruandában, Kongóban, Magyarországon, Tanzaniában, Grúziában.

Szent Krisztiána nővérei Isten feltétel nélküli Szeretetét hirdetik és szolgálják mint Jézus, és az Ő nevében vannak jelen ebben a világban, szenvedésükkel, örömükkel és elvárásaikkal: a tár-sadalom szélére szorultaknál: foglyoknál, fogyatékosoknál, menekülteknél, prostituáltaknál, AIDS betegeknél; a nevelésben és tanításban új utakra nyitottan és az emberek lelki vezetésében, akik hitet, szabadságot és gyógyulást keresnek.

A kongregáció figyelemmel kíséri a világ történéseit. Hat évente aktualizálja küldetését és új irányt jelöl meg a következő hat évre.

Egyházjogi státusza: pápai jogú női szerzetes intézmény
A közösség jogi személy.

A közösség nemzetközi központja:
Sainte-Chrétienne
Sr. Mariette Désrochers generális főnöknő
Cím: 60, rue Dupont-des-Loges; F-57000 Metz; Franciaország ;
Tel.: 0033+87-36-57-03

A közösség magyar központja:
Kainz Gabriella
Cím: 2013 Pomáz, Templom tér 1.
Tel/Fax: (26)328-987
E-mail: gabrielekainzfreemail.hu

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.