Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Az Emberfia nem azért jött, hogy az embereket elpusztítsa, hanem hogy megmentse.

Páli Szent Vince áldozópap

Vince 1581-ben született Pouy faluban, melyet 1828 óta St. Vincent-de-Paul-nak (ejtsd: Szén Venszan dö Pol) neveznek Még nem volt 20 éves, amikor pappá szentelték. Rövid plébániai működése után egy főúr házilelkésze lett és ott ismerte meg a vidéki lakosság vallási tudatlanságát és elhagyatottságát. Ez indította arra, hogy szerzetet alapítson, melynek feladata népmissziók tartása és jó papok nevelése (lazaristák). Női szerzetet is alapított (?a szeretet leányai = irgalmas nővérek?). Könyveket nem írt, csodákat nem tett, de alázatos és hűséges volt és nagy az ő egyszerűségében. Meghalt 1660. szeptember 27-én Párizsban.