Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

A mennyek országa olyan, mint amikor egy gazda kora reggel kiment, hogy szőlőjébe munkásokat fogadjon.
  Mt 20,1-16a

2014. szeptember 19 - 28., péntek-vasárnap
Ars Sacra Fesztivál

Bérmálás Martonvásáron és Érden

Nyílt nap a Váci Egyházmegyei Püspökségen

Templommegáldás Apácatornán és Szentgálon

2014. szeptember 22., hétfő
Zsákutcából irányfények – könyvbemutató Kaposváron

2014. szeptember 22 -24., hétfő-szerda
Őszi családpasztorációs papi találkozó Leányfalun

Szent Máté apostol és evangélista

Máté (Márk Lévinek nevezi) vámos volt Kafarnaumban, Jézus a munkahelyéről hívta el. Ő az első evangélium szerzője. Később, a hagyomány szerint Etiópiában, a parthusoknál és Perzsiában hirdette az igét. Ereklyéit Salermóban (Dél-Olaszország) őrzik.