Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Jézus hirdette a mennyek országa örömhírét.

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

2017. január 20. (péntek) – 2017. február 19. (vasárnap)
Házasság hete Győrben

Árpád-házi Szent Margit templom búcsú ünnepe

2017. január 22., vasárnap
Az ökumenikus imahét záró eseménye

Érseki búcsúi szentmise a veszprémi Szent Margit templomban

2017. Január 23. és 26., hétfő-csütörtök
Országos Lelkipásztori–Teológiai Napok Egerben

Szent Vince diakónus, vértanú

Jézus Krisztus az egész teremtés középpontja és teljessége. Őbenne élet volt és ez az élet volt az emberek világossága. Benne az istenség egész teljessége lakozik. Így Jézus Krisztus, aki a világmindenség Királya és örök Főpapja.

Boldog Batthyány László

Családapaként a boldogok között. Magyar népünknek szüksége van a hiteles példaképekre, olyan emberekre, akik jól tudták felhasználni képességeiket és lehetőségeiket. László herceg hallott Jézusról, mert volt, aki beszéljen róla. Akkor fognak sokan hallani Jézusról, ha merünk, tudunk beszélni róla.