Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Szent X. Piusz pápa

1835-ben Riese nevű falucskában született. Családi neve Giuseppe Sarto volt. Páduában tanult, 1855-ben szentelték pappá és 1884-ben mantuai püspökké. Később velencei pátriárkává és bíborossá nevezték ki. 1903-ban Rómába indult a pápaválasztásra. Szerénységében gondolni sem mert arra, hogy őt választják meg Szent Péter utódává, mert menettérti jegyet váltott a vonatra. Pápai jelmondata: ?Mindent megújítani Krisztusban." Ezt igyekezett is megvalósítani: bevezette a gyakori szentáldozást, megújította az egyházi életet (liturgia, jog), küzdött a tévtanítás felé hajló eszmék ellen. A pápai széken is lelkipásztor maradt, nagy imádkozó és segítő. Meghalt 1914. augusztus 20-án.