Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Jézus így szólt: Beteljesedett!
  Jn 18,1?19,42