Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Intézd úgy, (Uram,) hogy az én két fiam országodban melletted üljön: az egyik jobbodon, a másik pedig bal oldaladon.

2014. szeptember 2-3.
Az MKPK őszi rendes ülése

2014. szeptember 12-13.
Katolikus Társadalmi Napok (KATTÁRS) Miskolcon

2014. október 19., vasárnap
Országos gyűjtés a missziók javára

2014. november 23., vasárnap
Országos gyűjtés a Karitász javára

2014. december 2-3.
Az MKPK téli rendes ülése

Szent Jakab apostol

Jakab, János apostol bátyja, Zebedeus és Szalome fia. Öccsével együtt heves természetű volt (Lk 9, 52), s ezért Jézus a "mennydörgés fiainak" (Mt 3, 17) nevezte őket. Ott voltak a táborhegyi színeváltozáskor és a Getszemáni kertben nagycsütörtök estéjén. Jakabot I. Heródes Agrippa végeztette ki karddal 44-ben. Ereklyéi átkerültek Spanyolországba, Santiago de Compostellába. Ez a hely már a középkorban látogatott búcsújáróhely volt.