Magyar katonák Lourdes-ban
2008. május 23., péntek 09:37

A Katolikus Tábori Püspökség szervezésében május 22-25 között mintegy hatvan magyar katonából álló csoport tartózkodik az 50. Nemzetközi Katonai Zarándoklaton Lourdes-ban.

A zarándoklat egyházi vezetője Berta Tibor alezredes, a Katonai Ordinariátus általános helynöke. A 150 éves Mária-kegyhelyen fél évszázada minden évben számos nemzet katonái gyűlnek össze, hogy a megbékélés jegyében vallási programok keretében bemutatkozzanak és ismerkedjenek. Magyar katonák 1991 óta rendszeresen vesznek részt a találkozókon.

A jubileumi eseményen részt vesz Vadai Ágnes, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Juhász István vezérőrnagy, a Honvédelmi Minisztérium Hadműveleti és Kiképzési Főosztályának vezetője, a magyar zarándokcsoport katonai elöljárója.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Bizony, bizony, mondom nektek ? felelte Jézus ?, nem azért kerestetek, mert csodajeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyérből és jóllaktatok.
  Jn 6,24-35

Vercelli Szent Özséb püspök és Eymard Szent Péter Julián áldozópap

Özséb 283 körül Szardínia szigetén született. Rómában volt lektor és ő lett Vercelli (ejtsd: Vercselli) első püspöke. A nyugatiak közül ő vezette be elsőnek papsága számára a közösségi életet. Az ariánusok miatt kétszer is száműzetésbe kényszerült. Meghalt 371. aug. 1-jén.