Közlemény a történelmi keresztény egyházak vezetőinek találkozójáról
2010. június 11., péntek 08:00

Ismét találkoztak az MKPK Állandó Bizottsága és a református, valamint az evangélikus egyház püspökei, hogy áttekintsék az egyházak együttműködése aktuális kérdéseit.

A beszélgetés kezdetén a magyarországi árvízi helyzetről és az egyházak segítségnyújtásáról egyeztettek. A református zsinati székházban június 10-én délelőtt tartott beszélgetésen megállapították, hogy az ökumenikus együttműködés meglévő formáiban (pl. ökumenikus imahét) rejlő lehetőségeket jobban ki lehet használni. Az egyházak tanulmányozták egy, a közös bizonyságtételt szolgáló nagy esemény szervezésének lehetőségét.

A tanácskozáson üdvözölték a miniszterelnök által bejelentett akcióterv keretében az adományok áfája eltörlésének meghirdetését. Ez a régen várt lépés nagyban hozzájárul majd a rászorulók segítéséhez. Az egyházak vezetői készek az új kormánnyal való intézményes kapcsolatfelvételre. Ezzel összefüggésben a tanácskozáson megkezdték a kormánnyal megtárgyalandó kérdések összeállítását. A tanácskozás végén a felekezetek vezetői az egyházaikat is érintő nemzetközi egyházi kapcsolatokról és együttműködésekről tájékoztatták egymást.

Budapest, 2010. június 10.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia
                                              Magyarországi Református Egyház
                                              Magyarországi Evangélikus Egyház

Én vagyok az út, az igazság és az élet.