Új főszerkesztő az Új Ember élén
2016. március 12., szombat 16:26

Március 12-től Kuzmányi István, a Magyar Kurír igazgató-főszerkesztője veszi át az Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal vezetését.

Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, a Magyar Kurír főszerkesztői megbízatásának érintetlenül hagyása mellett, 2016. március 12-i hatállyal kinevezte Kuzmányi Istvánt az MKPK alapító által fenntartott Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal igazgató-főszerkesztőjévé, felelős kiadói munkakörbe.

Kuzmányi István 1978. május 10-én született Nagyváradon. Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumban érettségizett. 2001-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, nappali tagozaton szerzett teológus diplomát. Párhuzamosan kánonjogi tanulmányokat folytatott a katolikus egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézetében.

2001-től megszakításokkal a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezető munkatársaként dolgozott.

Közel három évet élt Litvániában. 2005-től kezdett publikálni a balti országokban szerzett tapasztalatairól: kulturális és egyházi témájú írásai többek között az Új Emberben jelentek meg. Három könyve jelent meg: két balti útikönyv és egy Erdő Péter bíborossal készült riportkönyv Hitem: kegyelem címmel.

2013. október 1-től a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján a Magyar Kurír katolikus hírportál igazgató-főszerkesztője.

2014-től az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye állandó diakónusa, szolgálati helye az Angyalföldi Szent Mihály Plébánia.

Házas, két gyermek édesapja.

Fotó: Lambert Attila

Jézus az apostolok kiválasztása után tanítványaival együtt hazatért.
  Mk 3,20-21

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

2017. január 20. (péntek) – 2017. február 19. (vasárnap)
Házasság hete Győrben

Árpád-házi Szent Margit templom búcsú ünnepe

2017. január 22., vasárnap
Az ökumenikus imahét záró eseménye

Érseki búcsúi szentmise a veszprémi Szent Margit templomban

2017. Január 23. és 26., hétfő-csütörtök
Országos Lelkipásztori–Teológiai Napok Egerben

Szent Ágnes szűz, vértanú

Ágnes fiatalon vállalta a vértanúságot. Bízott Istenben, és ez a bizalom győzelmet hozott. Istenben való bizakodásunk meghozza a győzelmet, ha nem is mindig látható formában, ha nem is mindig e földi keretek között. Isten ígéretének örökösei lettünk. Mint az ígéret örököseinek nem szabad elfáradnunk, hogy ellanyhulnunk a szeretet cselekedeteiben. Mi már nemcsak az ígéret reményében élünk, hanem a tapasztalás bizonyosságával valljuk, hogy utunk abba a szentélybe vezet, ahová már a fő, Krisztus belépett.