Új főszerkesztő az Új Ember élén
2016. március 12., szombat 16:26

Március 12-től Kuzmányi István, a Magyar Kurír igazgató-főszerkesztője veszi át az Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal vezetését.

Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, a Magyar Kurír főszerkesztői megbízatásának érintetlenül hagyása mellett, 2016. március 12-i hatállyal kinevezte Kuzmányi Istvánt az MKPK alapító által fenntartott Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal igazgató-főszerkesztőjévé, felelős kiadói munkakörbe.

Kuzmányi István 1978. május 10-én született Nagyváradon. Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumban érettségizett. 2001-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, nappali tagozaton szerzett teológus diplomát. Párhuzamosan kánonjogi tanulmányokat folytatott a katolikus egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézetében.

2001-től megszakításokkal a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezető munkatársaként dolgozott.

Közel három évet élt Litvániában. 2005-től kezdett publikálni a balti országokban szerzett tapasztalatairól: kulturális és egyházi témájú írásai többek között az Új Emberben jelentek meg. Három könyve jelent meg: két balti útikönyv és egy Erdő Péter bíborossal készült riportkönyv Hitem: kegyelem címmel.

2013. október 1-től a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján a Magyar Kurír katolikus hírportál igazgató-főszerkesztője.

2014-től az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye állandó diakónusa, szolgálati helye az Angyalföldi Szent Mihály Plébánia.

Házas, két gyermek édesapja.

Fotó: Lambert Attila

Bizony, bizony, mondom nektek: látni fogjátok, hogy megnyílik az ég, és Isten angyalai fel-alá szállnak az Emberfia felett.
  Jn 1,45-51

2016. augusztus 26-27., péntek-szombat
Szabadka Bunaric-Szentkút búcsúja

2016. augusztus 27., szombat
Érseki szentmise a Cursillo lelkiségi mozgalom éves találkozóját

2016. augusztus 28, vasárnap
Mohácsra érkezik a Szent Jobb

Szent Bertalan apostol

Bertalant az első három evangélista nevezi ezen a néven, Szent János Natanaelnek hívja. A hagyomány szerint Indiában, Mezopotámiában és Örményországban működött. Michelangelo a sixtusi kápolnában a saját képére mintázta meg úgy, hogy bőrét kezében tartja. A hagyomány szerint ugyanis úgy halt vértanúhalált, hogy lenyúzták a bőrét. Ereklyéit Rómában tisztelik a Tiberis szigetén.