Új főszerkesztő az Új Ember élén
2016. március 12., szombat 16:26

Március 12-től Kuzmányi István, a Magyar Kurír igazgató-főszerkesztője veszi át az Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal vezetését.

Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, a Magyar Kurír főszerkesztői megbízatásának érintetlenül hagyása mellett, 2016. március 12-i hatállyal kinevezte Kuzmányi Istvánt az MKPK alapító által fenntartott Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal igazgató-főszerkesztőjévé, felelős kiadói munkakörbe.

Kuzmányi István 1978. május 10-én született Nagyváradon. Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumban érettségizett. 2001-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, nappali tagozaton szerzett teológus diplomát. Párhuzamosan kánonjogi tanulmányokat folytatott a katolikus egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézetében.

2001-től megszakításokkal a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezető munkatársaként dolgozott.

Közel három évet élt Litvániában. 2005-től kezdett publikálni a balti országokban szerzett tapasztalatairól: kulturális és egyházi témájú írásai többek között az Új Emberben jelentek meg. Három könyve jelent meg: két balti útikönyv és egy Erdő Péter bíborossal készült riportkönyv Hitem: kegyelem címmel.

2013. október 1-től a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján a Magyar Kurír katolikus hírportál igazgató-főszerkesztője.

2014-től az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye állandó diakónusa, szolgálati helye az Angyalföldi Szent Mihály Plébánia.

Házas, két gyermek édesapja.

Fotó: Lambert Attila

szja 1%

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél!

2017. Március 19. és 26., vasárnap-vasárnap
Nagyböjti élelmiszergyűjtés

2017.Március 22., szerda - március 25., szombat
X.Tesz-Vesz Tavasz Szegeden

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-26.
Nagyothallók (és hozzátartozóik) lelkigyakorlata Vácon

2017. március 25., szombat
A felújított görcsönyi plébánia megáldása

2017. március 25., szombat
Bátaszéki bérmálás

Gyümölcsoltó Boldogasszony (Urunk születésének hírüladása)

Hogyha Jézus élete József és Mária szerelmének gyümölcse lett volna, csupán emberi élet lenne. Kétségtelen, ezt az emberi gyümölcsöt Isten adoptálhatta volna, de ebben az esetben is csak egy Isten fiává lett embert ünnepelhetnénk. Márpedig a titok, amit a Szentírás és a hit megvall éppen az, hogy Isten saját egyszülött Fia lett emberré a megtestesülés által. Jézus az örök Atya ingyenes ajándéka, benne Isten az egyszülött Fiát adta nekünk. Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe Szűz Mária válasza az isteni megszólításra.