Új főszerkesztő az Új Ember élén
2016. március 12., szombat 16:26

Március 12-től Kuzmányi István, a Magyar Kurír igazgató-főszerkesztője veszi át az Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal vezetését.

Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, a Magyar Kurír főszerkesztői megbízatásának érintetlenül hagyása mellett, 2016. március 12-i hatállyal kinevezte Kuzmányi Istvánt az MKPK alapító által fenntartott Új Ember Szerkesztőség és Kiadóhivatal igazgató-főszerkesztőjévé, felelős kiadói munkakörbe.

Kuzmányi István 1978. május 10-én született Nagyváradon. Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumban érettségizett. 2001-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán, nappali tagozaton szerzett teológus diplomát. Párhuzamosan kánonjogi tanulmányokat folytatott a katolikus egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézetében.

2001-től megszakításokkal a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezető munkatársaként dolgozott.

Közel három évet élt Litvániában. 2005-től kezdett publikálni a balti országokban szerzett tapasztalatairól: kulturális és egyházi témájú írásai többek között az Új Emberben jelentek meg. Három könyve jelent meg: két balti útikönyv és egy Erdő Péter bíborossal készült riportkönyv Hitem: kegyelem címmel.

2013. október 1-től a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján a Magyar Kurír katolikus hírportál igazgató-főszerkesztője.

2014-től az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye állandó diakónusa, szolgálati helye az Angyalföldi Szent Mihály Plébánia.

Házas, két gyermek édesapja.

Fotó: Lambert Attila

Barátom, nem vagyok igazságtalan veled.
  Mt 20,1-16a

Limai Szent Róza szűz

Róza 1586-ban született Limában. ?Dél-Amerika első virága?, vagyis kanonizált szentje. Keresztneve Izabella volt, de anyja mindig ?Rosa? néven nevezte. Már gyermekkorában hősiesen gyakorolta az erényeket és a vezeklést. Domonkos harmadrendi lett. Életét felajánlotta népe megtéréséért és engesztelésül a spanyol hódítók véres tetteiért. 1617. augusztus 24-én halt meg Limában.