Püspöki szinódus 2018-ban: fiatalok, hit és hivatástisztázás
2016. október 6., csütörtök 16:45

Október 6-án a Szentszék közzétette a püspöki szinódus 2018 októberében esedékes 15. rendes közgyűlésének témáját.
Ferenc pápa, miután kikérte a püspöki karok, a sui iuris (önálló jogú) keleti katolikus egyházak és a Legfőbb Szerzetes-elöljárók Uniójának véleményét, valamint meghallgatta a püspöki szinódus előző közgyűlésének javaslatait és a szinódusi titkárság bizottságának álláspontját, úgy határozott, hogy 2018 októberében a püspöki szinódus 15. rendes közgyűlésének témája a következő lesz: A fiatalok, a hit és a hivatástisztázás.

A téma, mely az egyház fiatalokra irányuló lelkipásztori gondoskodásának kifejeződése, folytatása mindannak, ami felmerült a nemrég tartott két családszinóduson és amit az Amoris laetitia szinódus utáni apostoli buzdítás tartalmaz. Az egyház szeretné kísérni a fiatalokat egzisztenciális útjukon az érettség felé, hogy a hivatástisztázás folyamatán keresztül fel tudják fedezni élettervüket, és azt örömmel meg is tudják valósítani, megnyílva az Istennel és az emberekkel való találkozásra, és tevékeny részt vállalva az egyház és a társadalom építésében.

Fordította: Tőzsér Endre SP

Forrás: Vatikáni Sajtóközpont

Fotó: News.va

Az én anyám és rokonaim azok, akik Isten igéjét hallgatják, és tettekre is váltják!

Szent Kozma és Damján vértanúk

Kozma és Damján orvosok voltak és ikertestvérek. Melléknevük, Anargyroi (pénznélküliek) azt sejteti, hogy a szegényeket ingyen gyógyították. A Diocletianus-féle üldözésben lefejezték őket. Ciliciában működtek, de tiszteletük hamar elterjedt Nyugaton is. Ők az orvosok és gyógyszerészek védőszentjei.