Országos gyűjtés a szentföldi keresztények megmaradásáért
2005. március 10., csütörtök 14:53

Nagyböjtben világszerte gyűjtést tartanak a katolikus templomokban a Szentföldön élő keresztények megsegítésére. Magyarországon március 13-án adakoznak a hívek. Hazánkban a nagylelkű adományokból az előző évben 32 millió forint gyűlt össze, ami hárommillió forinttal több a 2003. évi gyűjtésnél.

A világ keresztényeinek összefogása a Szentföldön hitükről tanúságot tevő „túlélőkért” szinte felmérhetetlen jelentőségű. Az ott élő keresztények jövedelmének nagy részét a zarándokutakból befolyt összeg teszi ki. Az elmúlt évek izraeli-palesztin békétlenségének és az ebből adódó erőszakos cselekményeinek következményeként a Szentföldre utazók száma rohamosan csökkent. A legfrissebb adatok szerint Izraelben az 5,5 millió zsidó és a 3,5 millió muzulmán felekezetű hívő mellett mintegy 180 ezer keresztény él, és számuk évről-évre csökken.

A nagyböjti adományok nagy segítséget jelentenek az ott élők számára, és a békéért való ima mellett a szentföldi zarándok számának növekedésével még többet lehetne értük tenni.

Giancinto Boulos Marcuzzo Izrael latin patriarchájának vikáriusa egyik legutóbbi interjújában azt üzente a világnak a Szentföld keresztényei nevében: „Ne felejtsetek el minket! Ez Jézus, Mária és az apostolok földje, az a föld, amelybe hitünk gyökerei nyúlnak. A zarándoklat nem csupán jelentős lelki építkezés, de mód arra is, hogy minden szempontból – gazdasági, de mindenekelőtt lelki és emberi szinten – kifejezzük szeretetünket és szolidaritásunkat a Szentföld egyháza iránt. Tehát gyertek minél többen és félelem nélkül!”

A pápák már 1618 óta kérik a katolikus híveket, hogy a nagyböjtben imájukkal és anyagi támogatásukkal segítsék a Szentföldön élő keresztény testvéreiket.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Én vagyok az út, az igazság és az élet.