Letölthetőek honlapunkról a 2018-as év ökumenikus imahetének információi
2017. november 30., csütörtök 10:09

2018-ban az ökumenikus imahét január 21-28. között kerül megrendezésre. Az imahét anyagát a karibi keresztyén testvérek állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől…” / „Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz/Kiv 15,6).

Az országos nyitó istentisztelet 2018. január 21-én, vasárnap 19 órakor lesz a Szent István Bazilikában. Szentbeszédet mond dr. Erdő Péter bíboros és igét hirdet Steinbach József református püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnöke. A liturgiában a MEÖT tagegyházainak vezetői szolgálnak.

Minden imahétnek van jellegzetessége. Az imaheti anyagot összeállító karibi testvérek azt kérték, hogy idén egy feltűnő Bibliát vigyünk a templomba és tegyük le a templom/gyülekezeti helyiség kitüntetett helyére. A Szentírási szövegek felolvasása az istentisztelet során végig ebből történjen. Szükség van még három láncra is, amelyeket a szolgálattevők hoznak és a Biblia mellé helyezik. A láncok a rabszolgaság, az emberi méltóságtól való megfosztottság és a rasszizmus kifejező jelképei. A bűn hatalmának jelképei is, amely elválaszt minket Istentől és egymástól. Az istentisztelet során a rabszolgaságot jelképező vasláncot később élőlánccal is helyettesíthetjük, amely kifejezi a lelki közösség kötelékeit és a modern rabszolgaság és az emberségtől való megfosztottság minden formája elleni közös cselekvést. Az egész gyülekezet bevonása ebbe a jelképes cselekedetbe szerves része az istentiszteletnek.

Ezeket az istentisztelet elején el kellene magyarázni, és a prédikáció során is vissza kellene térni rá.

A www.meot.hu honlapról, illetve innen pdf formátumban is letölthető az imahét anyaga

János azért jött, hogy tanúságot tegyen a világosságról.
  Jn 1,6-8; 19-28

Szent Olümpiász özvegy

Olümpiász, akinek szülei valószínűleg még pogányok voltak. Tizennyolc évesen férjhez adták Nebridiosz városi elöljáróhoz. Szeretetének terve szerint azonban Isten már néhány hónap múlva elvette az ifjú hitvestől férjét.