Események, évfordulók

Szentmisék a párkeresőkért Budapest belvárosában
Április 2-án, vasárnap 20.30 órakor a budapest-belvárosi főplébánia-templomban (1056 Budapest, Március 15. tér) Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családpasztorációért felelős püspöke szentmisét mutat be a párkeresőkért.

Prohászka Ottokár emlékmise halálának 90. évfordulója alkalmából
Április 1-jén, szombaton Budapesten a Központi Papnevelő Intézet dísztermében (1053 Budapest, Papnövelde u. 7.) 16 órától tudományos konferenciát tartanak a Székesfehérvári Egyházmegye és a Központi Szeminárium szervezésében, ezzel megemlékezve Prohászka Ottokár püspök halálának 90. évfordulójáról. 18 órakor szentmisét mutatnak be az Egyetemi templomban, melynek főcelebránsa: Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök. A szentmise után koszorúzás lesz Prohászka Ottokár mellszobránál a szeminárium kertjében.

2017. március 31., péntek
Nagyböjti zarándoklat V.
Március 31-én, pénteken 18 órakor Győrben a Szentlélek-templomban Veres András győri megyéspüspök szentmisét celebrál a Szent Kamillus- és a Szentlélek-templom híveinek zarándoklata alkalmából.

Örökimádás-kápolna megáldása Sopronban
Április 1-jén, szombaton 11.30 órakor Sopronban a Szent Júdás Tádé domonkos templomban Veres András győri megyéspüspök megáldja az Aquinói Szent Tamás-örökimádás-kápolnát.

Apor-virrasztás
Április 1-jén, szombaton 18 órakor a Győri Nagyboldogasszony-székesegyházban (Belvárosi plébánia) Apor virrasztást tartanak. 18 órakor kerül sor a gyertyagyújtásra és tiszteletadásra a győri kármelita templom kriptájában. Ezt követően 18.30 órakor a győri püspökvár kertjében koszorúzást tartanak, majd 19 órakor koszorúzás lesz Boldog Apor Vilmos sírjánál a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban, ahol 19.30 órakor elmélkedést tart Barsi Balázs ferences. 20.30 órakor kezdődik az Apor-keresztút Bognár István plébános vezetésével. 21.00 órakor püspöki szentmisét mutat be Veres András győri megyéspüspök. 22.00 órakor kezdődik a szentségimádás éjjel 1 óráig nyitott kapuknál. Ezután zárt kapuk mögötti virrasztás következik, óránkénti csoportváltással és a főbejárat előtt való várakozással.

Püspöki előadás Kapuváron
Április 2-án, vasárnap 15 órakor Kapuváron az Assisi Szent Ferenc-templomban előadást tart Veres András győri megyéspüspök.

Havi bontás:

2017. március
    2017. április
Én Atyám nevében jöttem, de nem fogadtatok el.
  Jn 5,31-47

2017. március 31., péntek