Események, évfordulók

2018. február 24., szombat
Parma Fidei - A Hit Pajzsa Díj átadása
2018.02.24-én, szombaton, 11 órakor Budapesten (XI. ker. Szent Margit Gimnázium díszterme) „A kommunizmus áldozatainak emléknapja” alkalmából idén 17. alkalommal kerül sor a „Parma fidei – Hit pajzsa” díjkiosztó ünnepségre. A díjat Mádl Dalma asszony adja át Hargitai Magna SDR nővérnek. Az eseményen részt vesz Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök.

2018. február 21., szerda
Bibliaóra dr. Székely János megyéspüspökkel
2018. február 21-én, szerdán, 18:45-től felnőtt katekézist tart a sárvári plébánia közösségi termében Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök. (Sárvár-9600 Sársziget út 58.)

2018. február 23 - 25., péntek - vasárnap
Nagyböjti lelkigyakorlat dr. Székely János megyéspüspök vezetésével
2018. február 23., péntek és február 25., vasárnap között nagyböjti lelkigyakorlatot tart Székely János szombathelyi megyéspüspök Zalaegerszegen, a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve-templomban. Pénteken és szombaton a 18 órai szentmise keretében, vasárnap a 10 órai szentmise keretében lesznek a lelkigyakorlatos beszédek. (8900 Zalaegerszeg Átalszegett utca 100.)

2018. február 22., csütörtök
Püspöki katekézis
2018. február 22-én, csütörtökön, a Pécsi Székesegyházban a 18.00 órakor kezdődő szentmisét követően katekézist tart Udvardy György pécsi megyéspüspök a Dóm Kőtárban. A katekézis után szerény agapé keretében lesz lehetőség a találkozásra, beszélgetésre. Dóm Kőtár (7621 Pécs, Káptalan u. 10.)

2018. február 23 - 24., péntek - szombat
A Szent Mór Iskolaközpont diákjaival találkozik Udvardy György pécsi megyéspüspök
2018. február 23-24 között, pénteken és szombaton a pécsi Szent Mór Iskolaközpont végzős diákjainak kétnapos lelkigyakorlatokat szerveznek Máriagyűdön, ahol Udvardy György megyéspüspökkel találkozhatnak kötetlen keretek között a diákok. Máriagyűdön a gimnázium tanulói az érettségi előtt kaphatnak lelki útravalót. Az elmélkedéseken és játékos foglalkozásokon elsősorban arra keresik a választ, hogyan tekintenek önmagukra és az előttük álló kihívásokra. Helyszín: Máriagyűd – Domus Mariae (7818 Máriagyűd, Vujicsics u. 68.)

Havi bontás:

2018. február
Mennyei Atyátok tudja, mire van szükségtek, még mielőtt kérnétek őt.