Események, évfordulók

Óvodások zarándoklata Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhelyen
Május 27-én, szombaton Mátraverebély Szentkúton a Nagyboldogasszony-bazilika Nemzeti Kegyhelyen (3077 Mátraverebély, Szentkút 14.) "Életünk megszentelése" mottóval óvodások zarándoklatát tartják. Beer Miklós váci megyéspüspök szentmisét celebrál 11 órakor.

Keresztény Sziget a Margit-szigeten
Május 27-én, szombaton Budapesten a Margit-szigeten 10-18 óra között "Gyere át a hídon!" mottóval Keresztény Szigetet tartanak. Fővédnökök: Erdő Péter bíboros, érsek, Steinbach József református püspök, Kocsis Fülöp hajdúdorogi érsek-metropolita. Szervezők: Tóth József, ÉrMe Üzleti Hálózati elnöke, Makláry Ákos atya, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke. Program: Pódiumbeszélgetések - Egyház, közélet, család és média témában, Egyházi és civil szervezetek bemutatkozása, gyereksarok és kézműves foglalkozások, ingyenes szűrővizsgálat, járműbemutató, családi futóverseny, sör-, bor-, sajt-, lekvár-, kávékóstoló, rajzverseny, sportversenyek parasportolókkal, tombola.

Csedregi templom búcsú
Május 25-én, csütörtökön 10 órától a Krisztus Mennybemenetelére felszentelt csedregi templom búcsúünnepsége lesz. A Püspöki Liturgiát Vasile Bizau megyéspüspökkel közösen végzi Kocsis Fülöp metropolita.

Keresztény Sziget a Margit-szigeten

2017. május 28., vasárnap
Püspöki Liturgia a Hajdúdorogi Székesegyházban
Május 28-án, vasárnap Püspöki Liturgia kezdődik 10 órakor a Hajdúdorogi Székesegyházban Kocsis Fülöp metropolita részvételével.

2017. május 28., vasárnap
Jézus-ima alkalom
Május 28-án, vasárnap 10 órakor Jézus-ima alkalmat tartanak Budapesten Kocsis Fülöp metropolita atyával.

2017. május 26., péntek
KÖVET fesztivál Kisvárdán
Május 26-án, pénteken Kisvárdán a Szent László Katolikus Középiskola, Általános Iskola, Kollégium és Óvodában (4600 Kisvárda, Flórián tér 3.) „Mester, követlek Téged, ahová csak mész!” (Mk 8,19) mottóval KÖVET (Középiskolák Egyházmegyei Találkozója) fesztivált tartanak. A program 9.30 órakor kezdődik. 15.30 órakor szentmisét celebrál Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök.

2017. május 25., csütörtök
A Székesfehérvári Szent István Király-Székesegyház műemléki kutatása és helyreállítása - Örökségvédelmi Konferencia
Május 25-én, csütörtökön Székesfehérváron a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban (8000 Székesfehérvár, Liszt Ferenc u. 1.), a Szent István király-székesegyházban (8000 Székesfehérvár, II. János Pál pápa tér) a Székesfehérvári Egyházmegye, a Miniszterelnökség Kulturális Örökségvédelmi Főosztálya, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága örökségvédelmi konferenciát tart. A konferencia témája: A székesfehérvári Szent István király-székesegyház műemléki kutatása és helyreállítása. A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban (8000 Székesfehérvár, Liszt Ferenc u. 1.) 10 órakor köszöntőt mond: Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök, Fülöp Attila egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, Dancs Norbert járási hivatalvezető, Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal. Ezt követően kezdődnek az előadások 10.25 órakor. A Zárszóra 15.45 órakor kerül sor.

Püspöki katekézis Pécsen
Május 25-én, csütörtökön Pécsett a Dóm Kőtárban (7621 Pécs, Káptalan u. 8.) a 18 órai szentmisét követően püspöki katekézist tart Udvardy György pécsi megyéspüspök. A katekézis után szerény agapé keretében nyílik lehetőség a találkozásra, beszélgetésre.

Havi bontás:

2017. május
Szomorkodni fogtok, de szomorúságtok örömre fordul.
  Jn 16,16-20