Kamilliánus Kolostor

Betegek Szolgálói
Ordo Clericorum Ministrantium Infirmis
OSCam

A közösség hivatása: betegek, szenvedők, fogyatékosok, mozgássérültek pasztorációja.

A rendet Lellis-i Szent Kamill (1550-1614) alapította, a pápa ezt jóváhagyta mint a betegekért és haldoklókért fáradozó lelkigondozó és ápoló rendet. Ma a Rend a világ 30 országában tevékenykedik a betegekért, fogyatékosokért, mozgássérültekért és haldoklókért.
Magyarországon hivatalosan 1995. július 16. óta dolgoznak, de már előtte is néhány éve Ausztriából kiindulóan. Feladatuk: Kamilliánus Családok (a betegeket segítő, a lelkipásztorral együttműködő világi hívőkből álló csoportok) létrehozása, előadói tevékenység.
Magyarországon 36 Kamilliánus Család van, ezen kívül Erdélyben 9, Ukrajnában 1 és Jugoszláviában is 1. 1995. júliusától Nyíregyházán kórházi lelkigondozást és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében betegpasztorációs referensi tevékenységet végeznek.

Egyházjogi státusza: pápai jogú férfi szerzetes intézmény (papi-laikus).
A közösség jogi személy.

Kamilliánus Csoportok az ország 28 településén működnek. Munkájukat Szociális Otthonokban és kórzáhakban végzik, a beteg és idős emberek testi és lelki megsegítésére.

A nyíregyházi kolostor szomszédságában van a Szent Kamill Leányai Szerzetesi Intézmény, ahol 4 nővér van Pizzolató Silvana Beatriz vezetésével. Õk főleg az idős és beteg embereket keresik fel az otthonaikban és a kórházakban.
Minden rendezvényeinkre és a Kamilliánus Családok tagjainak a soraiba szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt.

A közösség nemzetközi központja:
Casa Generalizia - Ministri degli Infermi

P. Dr. Angelo Brusco Superior Generalis
Cím: Piazza della Maddalena, 53; I-00186 Roma; Olaszország

A közösség magyar központja:
Szent Kamill Rendház és Noviciátus

Elöljáró:
P. Kovács Levente Gyula OSCam
Cím: 4405 Nyíregyháza, Tallér u. 20.
Tel.: +36 (42) 501-710
Fax: +36 (42) 501-713
E-mail: kamilkolchello.hu

Ő váltja meg népét bűneitől!
  Mt 1,16.18-21.24a