Ferenc pápa és a CCEE is részvéttáviratot küldött a brüsszeli terrortámadások után
2016. március 22., kedd 15:35

Ferenc pápa március 22-én délután Pietro Parolin bíboros államtitkár aláírásával részvéttáviratot küldött Jozef De Kesel mechelen-brüsszeli érseknek a reggeli brüsszeli terrortámadások kapcsán.
Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) elnöke is együttérzését fejezte ki.

„Tudomást szerezve a brüsszeli merényletről, mely számos ember halálát okozta, Őszentsége Ferenc pápa az Isten irgalmasságába ajánlja az életüket vesztett embereket és imádságban társul az őket fájlaló rokonokhoz. Mélységes együttérzését fejezi ki a sérültek és családtagjaik iránt és mindazok felé, akik a mentési munkálatokban segédkeznek, egyúttal kéri az Urat, hogy adjon nekik erősítést és vigaszt ebben a próbatételben. A Szentatya ismételten elítéli a vak erőszakot, mely oly sok szenvedést okoz. Istenhez fohászkodik a békesség adományáért és Isten áldását kéri a megpróbált családok és az egész belga nép számára” – szól az egy órakor küldött pápai részvéttávirat.

***

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa részéről Erdő Péter bíboros, a tanács elnöke fejezte ki részvétét a brüsszeli támadások kapcsán:

„Tudomást szerezve ma reggel a brüsszeli repülőtéren és a belga város metrójában elkövetett merényletekről, ezzel az újonnan elkövetett embertelen cselekménnyel szembesülve, imádkozom az áldozatokért és kifejezem együttérzésemet családjaiknak.

Ezekben a nehéz időkben ne hagyjuk, hogy legyőzzön minket a félelem és imádkozzunk a békéért Európában, a Közel-Keleten és az egész világon."

Jézus hirdette a mennyek országa örömhírét.

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

2017. január 20. (péntek) – 2017. február 19. (vasárnap)
Házasság hete Győrben

Árpád-házi Szent Margit templom búcsú ünnepe

2017. január 22., vasárnap
Az ökumenikus imahét záró eseménye

Érseki búcsúi szentmise a veszprémi Szent Margit templomban

2017. Január 23. és 26., hétfő-csütörtök
Országos Lelkipásztori–Teológiai Napok Egerben

Szent Vince diakónus, vértanú

Jézus Krisztus az egész teremtés középpontja és teljessége. Őbenne élet volt és ez az élet volt az emberek világossága. Benne az istenség egész teljessége lakozik. Így Jézus Krisztus, aki a világmindenség Királya és örök Főpapja.

Boldog Batthyány László

Családapaként a boldogok között. Magyar népünknek szüksége van a hiteles példaképekre, olyan emberekre, akik jól tudták felhasználni képességeiket és lehetőségeiket. László herceg hallott Jézusról, mert volt, aki beszéljen róla. Akkor fognak sokan hallani Jézusról, ha merünk, tudunk beszélni róla.