Események, évfordulók

2014. szeptember 5.
Szentmise és jótékonysági koncert a Mátyás-templomban

Szeptember 5-én, pénteken 18.00 órakor Budapesten a Budavári Mátyás-templomban (Szentháromság tér 2.) Majnek Antal munkási püspök szentmisét celebrál ezt követően 19.00 órától a templomban a munkácsi Bravis ukrán kamarakórus ad jótékonysági koncertet, melyre a szeptember első hétvégéjén 12. alkalommal megrendezésre kerülő Magyar Nyelv és a Magyar Könyv Ünnepe a Budai Várban háromnapos kulturális fesztivál keretében kerül sor. A Budavári Önkormányzat 12. alkalommal rendezi meg a Magyar Nyelv és a Magyar Könyv Ünnepét a Budai Várban. Az idei rendezvény díszvendége Kárpátalja és Budavár legújabb testvérvárosa, Munkács. A rendezvénysorozat fókuszában az I. világháború kitörésének centenáriumát állították a szervezők. Szeptember első hétvégéjén a Szentháromság téren – Hess András mester nyomdájának közelében – könyvkiadókkal, írókkal ünneplik a magyar nyelvet.

2014. szeptember 5.
Szentmise és jótékonysági koncert a Mátyás-templomban