Események, évfordulók

2014. szeptember 7.-8, vasárnap-hétfő
Doroszló-Szentkúti búcsú

Szeptember 7-8-án, vasárnap-hétfőn tartják Doboszló Szentkúton (Szerbia) a búcsút a doroszlói Szűz Mária, Keresztények Segítsége Templom a Szabadkai Egyházmegye, illetve a vajdasági magyarság legismertebb búcsújáró helyén. A búcsú előesti szentmisét szeptember 7-én 18.00 órai kezdettel Udvardy György pécsi megyéspüspök úr mutatja be, melynek keretében sor kerül a betegek szentségének kiszolgáltatására a jelenlévő idős és beteg zarándokok számára. Ezt követően Püspök atya vezetésével gyertyás körmenet és rózsafüzér imádság lesz. Szeptember 8-án, hétfőn 10.00 órai kezdettel, Kisboldogasszony napján ünnepi szentmisét mond Beer Miklós váci megyéspüspök. A szentkúti búcsú a tradíciót követve a Bácskai Hordozható Máriák Találkozójának ünnepe is.

2014. szeptember 7.-8, vasárnap-hétfő
Doroszló-Szentkúti búcsú