Események, évfordulók

2014. szeptember 13-14., szombat-vasárnap
Egyházmegyei Zarándoklat Bodajkra

Szeptember 13-14-én, Bodajkon 17.00 órától tartják a hagyományos bodajki búcsút. A program szombaton délután 17.00 órakor kezdődik, majd 17. 30 órakor keresztúttal folytatódik a Kálvárián. Este 19.00 órakor szentmise következik körmenettel és szentségimádással, majd virrasztás lesz hajnalig. Másnap, szeptember 14-én, vasárnap 10.30 órakor Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök ünnepi szentmisét celebrál. Erre a zarándoklatra - hazánk kiemelt kegyhelyén, ahol a hagyomány szerint Szent István király is járt imádkozni fiával, Imre herceggel - a megyés főpásztor kiemelten hívja azokat a gyerekeket szüleikkel és hitoktatóikkal együtt, akik az idén voltak elsőáldozók.

2014. szeptember 13-14., szombat-vasárnap
Egyházmegyei Zarándoklat Bodajkra