Események, évfordulók

2015. Január 14., szerda
Könyvbemutatót tart Budapesten a Vatikáni Titkos Levéltár prefektusa

Január 14-én, szerdán 17 órakor a Központi Papnevelő Intézet első emeleti dísztermében (1053 Budapest, Papnövelde u. 7.) mutatja be a Vatikáni Titkos Levéltár püspök-prefektusa: S.E.R. Mons. Sergio Pagano, a kutatócsoport által kiadott vatikáni-magyar történeti könyvsorozat legújabb 2 kötetét. A MTA-PPKE „Lendület” Egyháztörténeti Kutatócsoport által kiadott vatikáni-magyar történeti könyvsorozat, a tíz éve megjelenő Collectanea Vaticana Hungariae legújabb két kötetéről van szó.(A kötetek címe: Collectanea Vaticana Hungariae vol. I/9-10 Cameralia Documenta Pontificia de Regnis Sacrae Coronae Hungariae (1297–1536) I–II Budapest–Róma 2014). A Cameralia Documenta Pontificia de Regnis Sacrae Coronae Hungariae (1297-1536) mintegy 1000 oldalon tartalmaz a középkori Magyarországra vonatkozó, köztörténeti szempontból is felbecsülhetetlen értékű, jórészt ismeretlen adatokat az Apostoli Kamara gyűjteményeiből. A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) Lendület Egyháztörténeti Kutatócsoportjának meghívására érkezik Budapestre S.E.R. Mons. Sergio Pagano püspök. Az eseményen, melyen szó lesz a Vatikáni Titkos Levéltár keretein belül folyó tudományos munkáról és távlatairól is, tolmácsolást biztosítanak.

2015. Január 14., szerda
Könyvbemutatót tart Budapesten a Vatikáni Titkos Levéltár prefektusa