Események, évfordulók

2015. február 26., csütörtök
Roma Nap az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán

Február 26-án, csütörtökön Vácott negyedik alkalommal tartanak Roma Napot az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán (2600 Vác, Konstantin tér 1-5.).

A program 9.45 órakor kezdődik. 10 órakor a Szent II. János Pál teremben köszöntőt mond Fülöpné Dr. Erdő Mária AVKF rektora és megnyitó beszéddel köszönti a megjelenteket Beer Miklós váci megyéspüspök.
Az esemény három elemből áll. A délelőtti plenáris konferencián olyan egyházi személyiségeket és társadalmi kutatókat kértek fel előadások tartására, akik mögött évtizedes munka áll a romapasztoráció sikerét illetően, többek között 10.45 órától Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök, a görögkatolikus egyház romapasztorációs tevékenységéről beszél, 12 órakor kezdődik Székely János esztergom-budapesti segédpüspök, az Esztergomi Hittudományi Főiskola rektorának előadása: „A katolikus egyház romapasztorációs tevékenysége” címmel. A délutáni szekcióüléseken a főiskola képzéseihez igazodva, három szekciót terveznek (óvópedagógus, tanító és szociálpedagógus). Szekciókként három szakembert kértek fel, akik a szakterületükön cigányokkal illetve nekik szóló programokkal foglalkoznak. A programot egy kulturális műsorral zárja a Boldog Ceferino Alapítvány zenekórusa és a keresztényi gyülekezet gyerekei. A szervezők fő célja az idei rendezvénnyel, hogy bemutassák a katolikus egyházak tevékenységét, amelyet a hazai cigány csoportok társadalmi felzárkóztatása érdekében végzenek. A rendezvény támogatója: a Boldog Ceferino Alapítvány és a Pest Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház.

2015. február 26., csütörtök
Roma Nap az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán