Események, évfordulók

2015. március 4., szerda
Erdő Péter bíboros szentmisét mutat be Boldog Meszlényi Zoltán emléknapján

Március 4-én, szerdán 19 órakor ünnepi szentmisét mutat be Erdő Péter bíboros Boldog Meszlényi Zoltán emléknapja alkalmából, a vértanú püspökről elnevezett, tavaly felszentelt budapesti templomban (Etele út–Petzvál József utca sarka). A bíboros a szentmise keretében megáldja a templom mostanra elkészült három mozaikját, amelyek Tölg-Molnár Zoltán Munkácsy Mihály-díjas festőművész alkotásai. A templom szentélyében lévő nagy méretű, körülbelül 14 négyzetméteres kép Boldog Meszlényi Zoltánt és Szent Adalbertet, a főegyházmegye védőszentjét ábrázolja. A jobb oldali keresztelőkápolna mozaikján a Feltámadt Krisztus, a bal oldali mellékkápolna hátfalán pedig Szűz Mária látható a gyermek Jézussal. A felhasznált kövek nagyobb részben muranói üvegmozaikok, kisebb részben hazai alapanyagból készültek.

A katolikus egyház a 2009-ben boldoggá avatott Meszlényi Zoltán emléknapját halálának évfordulóján, március 4-én tartja. A kommunista diktatúra magyarországi vértanúi közül ő volt az első, akit az egyház a boldogok sorába emelt.

2015. március 4., szerda
Erdő Péter bíboros szentmisét mutat be Boldog Meszlényi Zoltán emléknapján