Események, évfordulók

2015. május 6., szerda
Konferencia Budapesten

Május 6-án, szerdán 9.30 és 16 óra között Budapesten az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalában (1051 Budapest V., Nádor u. 22.) konferenciát és azt követően kerekasztal-beszélgetést tartanak. A konferencia címe: „A Magyarországon élő nemzetiségek és a hazai egyházak történelmi viszonya, jelenlegi kapcsolatai és a közös jövőkép”.

A konferencia és kerekasztal-beszélgetés célja annak bemutatása, hogy az egyházak a hitéleti tevékenységük által milyen szerepet töltenek be a hazai nemzetiségek identitásőrzésében és a kulturális közszolgáltatásokhoz való hozzáférésben, valamint hogyan segítik az általános társadalmi szemléletformálást és biztosítják az egyes oktatási, szociális, állami vagy önkormányzati feladatok részleges átvételéből adódó szolgáltatásokat. A nap folyamán külön hangsúlyt kapnak azok az egyházi kezdeményezések, amelyek a roma közösségek célirányos lelki gondozását szolgálják, ezzel pedig komplex közösségépítő és integrációs szerepet is ellátnak.
A rendezvény 9.30 órakor kezdődik, köszöntőt mondanak: Dr. Szalayné Dr. Sándor Erzsébet a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak védelmét ellátó biztoshelyettese és Dr. Fabiny Tamás a Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Evangélikus Egyházkerület püspöke. Az egész napos rendezvény előadói: Soltész Miklós államtitkár, Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök, Papp János a Magyarországi Baptista Egyház elnöke, Siluan Mănuilă a Magyarországi Román Ortodox Egyházmegye püspöke, Vecsei Miklós a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke, Dr. Bindorffer Györgyi az AJBH tudományos főmunkatársa, Dr. Török Péter a Magyar Szociológiai Társaság elnöke.

10.10 órakor Beer Miklós váci megyéspüspök: „Felelősségvállalás a Váci Egyházmegyében élő roma testvéreinkért” címmel tart előadást.

2015. május 6., szerda
Konferencia Budapesten