Események, évfordulók

2015. május 25., hétfő
A Székesfehérvári Egyházmegye X. egyházmegyei napja Balinkán

Május 25-én, pünkösdhétfőn reggel 9 órától délután 4 óráig kerül megrendezésre Balinka-Tölgyes táborban és a Falutáborban a Székesfehérvári Egyházmegye X. egyházmegyei napja. A gyermekjátékok mellett minden korosztálynak színvonalas lelki-szellemi programot kínálnak a szervezők. A találkozó kiemelt célja Kaszap István személyének és életének középpontba állítása, és az egyházmegyében működő szerzetesrendek bemutatkozása. 10 órakor koncelebrált püspöki szentmisét mutat be Spányi Antal megyéspüspök. 11.30 órától fakultatív programok lesznek kicsiknek játszóház, lovaglás, légvár, népi fajátékok és kézműves foglalkozások. A fiataloknak, családoknak sport- és sorverseny. Az egyházmegye iskoláinak gyermekműsorai. Az egyházmegye iskoláinak gyermekműsorai. 15.30 órától közös szentségimádás a főpásztor vezetésével. A rendezvény ideje alatt a fehérvárcsurgói Zámbó Fagylaltozó árusít és váltja be a fagyijegyeket a Tölgyes Táborban az információhoz közel. Egész napos vásárt tartanak az egyházmegye területén működő, csökkent munkaképességűeket foglalkoztató kézműves műhelyek, a Karitász központ, a Barátok Boltja, az egyházmegye könyv- és kegytárgyboltja.

2015. május 25., hétfő
A Székesfehérvári Egyházmegye X. egyházmegyei napja Balinkán