Események, évfordulók

2015. május 25., hétfő
Közösségek Ünnepe a Pécsi Egyházmegyében

Május 25-én, Pünkösdhétfőn rendezik meg Pécs-Málomi templomnál (Málom, Szaturnusz u.) a Pécsi Egyházmegyei Közösségek Ünnepét. A Közösségek Ünnepe baráti hangulatú, fesztivál jellegű katolikus esemény, amelyet az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Máriaremetén tartott pünkösdi majálisának mintájára hoztak létre. A málomi templom körül felállított sátrakban plébániák, lelkiségi mozgalmak, iskolák és egyéb egyházi intézmények mutatkoznak be. Sok színes programmal és szentmisével várják azokat, akik ellátogatnak a rendezvényre. Az esemény célja, hogy lehetőséget teremtsen az Egyházmegyében működő közösségekkel való találkozásra, beszélgetésre, új ismeretségek kötésére és régiek felújítására – mindezt egy csésze kávé és némi sütemény mellett, kötetlen formában. 10 órakor szabadtéri püspöki szentmisét mutat be Udvardy György pécsi megyéspüspök. 11.30 órától kezdődik az esemény templomismertetővel, sátornyitással. 13.30-14.30: A közösség ereje mint érték címmel kerekasztal-beszélgetést vezet Heidl György. A résztvevők: Udvardy György pécsi megyéspüspök, Kovács László és Nagy Péter. Az egész napos programon a gyerekek számára is különböző foglalkozásokat tartanak a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesületének vezetésével.

2015. május 25., hétfő
Közösségek Ünnepe a Pécsi Egyházmegyében